Od miesięcy cierpiała na migreny. TikTokerka osierociła dwójkę dzieci. "Ból zwala z nóg"

TikTokerka Jehane Thomas nie żyje. 30-latka od wielu miesięcy cierpiała na nawracające i nasilające się migreny.

Jehene Thomas, brytyjska influencerka i TikTokerka, od kilku miesięcy cierpiała na migreny. Wielokrotnie trafiała do szpitala, gdzie stawiano kolejne diagnozy, jednak ostatecznie odsyłano ją potem do domu. Migreny nie ustępowały. Ostatnia wizyta w placówce zdrowia skończyła się dla 30-latki tragicznie.

Zobacz wideo 6 najczęstszych przyczyn bólu głowy

Jehane Thomas - TikTokerka - nie żyje

Jehane Thomas była najbardziej aktywna właśnie na TikToku. Tam od dwóch lat dzieliła się poradami parentingowymi - miała dwóch synów w wieku trzech lat i roku. Wcześniej tworzyła materiały na temat diet i zdrowia psychicznego.

Kilka tygodni temu Jehane zdiagnozowano obrzęk tarczy nerwu wzrokowego. Wcześniej 30-latka skarżyła się na nawracające i bardzo ciężkie do zniesienia migreny, z powodu których trafiała do szpitala. Podczas jednej z ostatnich wizyt zdiagnozowano wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego, który najpewniej był prawdziwą przyczyną nawracającego bólu. Czekała na operację, przekładaną dwa razy. Za każdym razem Jehane była odsyłana do domu. Kiedy jej stan się pogarszał, wracała do szpitala. Kilka dni przed śmiercią ponownie odesłano ją do domu.

 

Jehane na bieżąco relacjonowała swoją walkę o zdrowie. Miesiąc temu poinformowała w mediach społecznościowych, że przez długi czas jej migreny łączono ze stresem:

Zdiagnozowano u mnie obrzęk tarczy nerwu wzrokowego kilka miesięcy temu, po dwóch latach wmawiania mi, że moje migreny są związane ze stresem w życiu - napisała 5 marca. - Potem podejrzewano stwardnienie rozsiane. Teraz ucisk w głowie dosłownie zwala mnie z nóg.

W ostatnich dniach na TikToku zamieszczała nagrania ze szpitalnego łóżka - przy wycieku płynu mózgowo-rdzeniowego pacjenci odczuwają ulgę leżąc, ból nasila się w pozycji pionowej. Zaledwie sześć dni temu informowała, że znowu czeka na przekładaną operację.

Więcej o: