Sam Neill ma raka krwi. To już trzecie stadium. "Nie boję się śmierci"

Sam Neill poinformował, że choruje na raka krwi. Jest pod opieką doświadczonych specjalistów, ale wiadomo, że to już trzecie stadium nowotworu. W najnowszym wywiadzie wyznał, jak się teraz czuje.

Sam Neill zdobył światową popularność za sprawą roli w słynnej trylogii "Park Jurajski". Choć regularnie można go oglądać w kolejnych produkcjach, aktor prywatnie mierzy się z walką z nowotworem. W najnowszej autobiografii wyznał, że choruje na rzadką odmianę raka krwi. W rozmowie z "The Guardian" wyjawił, jak się obecnie czuje. Na ten moment fani mogą odetchnąć z ulgą.

Polecamy: Aktor "Parku Jurajskiego" Sam Neill myślał, że umiera. Był leczony na raka krwi w trzecim stadium

Zobacz wideo Wujka Łukiego burzliwe historie związku z Kasią. "Nie lubi, jak zwracam jej uwagę, że zostawiła syf w aucie"

Sam Neill choruje na rzadką odmianę raka krwi

Aktor pierwsze niepokojące objawy zauważył u siebie w marcu 2022 roku - gorączkę bez wyraźnej przyczyny, znaczną utratę wagi, nocne pocenie się. Wtedy też usłyszał diagnozę. Żeby nie myśleć o tym, jak może się zakończyć jego walka o zdrowie, zaczął pisać pamiętnik, który 21 marca trafi do księgarni. To w nim znalazły się zapisy, jak wyglądało leczenie aktora i co czuł dowiadując się o chorobie. Na początku pierwszego rozdziału książki Sam Neill wyznaje, że czuje, że umiera. Mężczyzna walczy z chłoniakiem nieziarniczym, jedną z odmian nowotworu krwi. W rozmowie z "The Guardian" podkreślił:

Nie boję się śmierci, ale to by mnie wkurzyło. Nie boję się śmierci. To, czego nie chcę zrobić, to przestać żyć, ponieważ naprawdę lubię żyć - podsumował.
 

Następnie w wywiadzie dla BBC wspomniał także o refleksji na temat własnego życia. Ma piękne przemyślenia.

Traktowałem życie jako przygodę, dość mroczną przygodę, ale przygodę mimo wszystko. A dobre dni są po prostu fantastyczne i kiedy dostajesz dobre wiadomości, to jest to absolutnie radosne.

Mimo słów o "umieraniu", stan aktora jest określany jako naprawdę dobry. Jest po zabiegach chemioterapii, które przyniosły wyczekiwany efekt. Obecnie choroba jest w stanie remisji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.