Przerażający klaun i modelka umazana błotem. Oto najgorsze okładki "Playboya"

"Playboy" to magazyn erotyczny, który powstał w 1953 roku. Dziś słynnego króliczka z muszką, stanowiącego logo marki kojarzy cały świat. Które sesje okładkowe spotkały się z mieszanymi opiniami?

"Playboy" zaangażował do swoich sesji zagraniczne oraz polskie sławy. Na okładce magazynu znalazły się między innymi Bogna Sworowska (jako pierwsza w naszym kraju), Martyna Wojciechowska, Katarzyna Zielińska, Doda czy Anna Mucha. Które zdjęcia okładkowe nie należą do udanych? Pod lupę wzięliśmy zagraniczne gwiazdy.

Zobacz wideo Martyna Wojciechowska wspomina sesję w Playboyu

Okładki "Playboy’a", które nie wyszły. Zdarzyła się niejedna wpadka

Maria Eugenia Rito to modelka z Argentyny, która dziś na Instagramie może pochwalić się pokaźnym gronem odbiorców - śledzi ją ponad 526 tys. osób. Jej zdjęcie profilowe pochodzi właśnie z sesji okładkowej dla "Playboya". Modelka ma na zdjęciu intensywny makijaż. Niebieskie powieki mocno kontrastują z pomarańczową opalenizną i różowymi ustami. Do tego Maria Eugenia Rito ma pokręcone włosy i czerwony top z siatki. Całość została mocno przerysowana. Argentyńska okładka została wydana w 2009 roku.

Maria Eugenia RitoMaria Eugenia Rito fot. Playboy, nr 39

Na kolejnej średnio udanej okładce widzimy Amerykankę Heidi Montag, która dziś robi karierę jako influencerka parentingowa. Na okładce Playboa pojawiła się w 2009 roku umazana - prawdopodobnie - błotem lub brązową farbą. Śnieżnobiały kostium kąpielowy mało apetycznie kontrastował z ubrudzonym ciałem. 

Heidi Montag PlayboyHeidi Montag Playboy fot. Playboy, grudzień 2009

Krytyczny odzew pojawił się również po publikacji magazynu z udziałem siostry amerykańskiego wokalisty muzyki pop. La Toya Yvonne Jackson na tej okładce została wystylizowana na podobieństwo Michaela Jacksona.

Playboy, La Toya Yvonne JacksonPlayboy, La Toya Yvonne Jackson fot. Playboy, marzec 1989

Joanie Laurer uczestniczyła w dość specyficznej sesji dla "Playboy'a". Umięśniona modelka wystąpiła w skórzanej kreacji z mieczem w dłoni. Ta drapieżna odsłona magazynu była dość kontrowersyjna. 

Playboy, Joanie LaurerPlayboy, Joanie Laurer fot. Playboy, styczeń 2002

Na kartach historii z pewnością zapisała się także ta okładka meksykańskiego wydania magazynu. Pojawili się na niej komik Victor Trujillo jako popularna w Meksyku postać klauna Brozo z towarzyszącą mu modelką Isabel Madow w roli jego sekretarki. Klauni, nawet znani, to w "Playboyu" raczej rzadki widok.

Playboy, 'La Reata' Bicentenaria De BrozoPlayboy, 'La Reata' Bicentenaria De Brozo fot. Playboy, październik 2010

"Playboy" w wersji papierowej to już przeszłość. Magazyn zrezygnował z tradycyjnego wydania po 66 latach działalności, ale dla fanów jest dobra wiadomość. Po trzech latach przerwy magazyn z powrotem będzie dostępny w wersji elektronicznej. Według "The New York Post" ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Na nowej okładce ma pojawić się Amanda Cerny, amerykańska aktorka znana między innymi z "Opiekunki" czy "Gwiazdy internetu".

Zobacz też: Anna Nicole Smith zmarła, gdy jej córka była mała. Dziś ma ona 16 lat i wygląda jak kopia mamy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.