Henry Tadeusz mówi po polsku? Alicja Bachleda-Curuś wyjaśnia. "Zależało mi bardzo..."

Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell 13 lat temu powitali na świecie Henry'ego Tadeusza. Chłopiec zdążył wywołać dużo szumu na ostatnich Oscarach, udzielając wywiadów w języku angielskim. Wielu fanów interesuje, czy mówi po polsku.

Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell są dumnymi rodzicami 13-letniego chłopca. Rodzice nastolatka poznali się planie filmu "Ondine". Miłość aktorów nie przetrwała jednak próby czasu, ale do dziś potrafią darzyć się szacunkiem, chociażby ze względu na syna. Henry Tadeusz towarzyszył tacie podczas tegorocznych Oscarów. Cieszył się dużym zainteresowaniem reporterów, którzy wypytywali go o relacje z Farrellem. Czy 13-latek mówi po polsku? Jego mama postanowiła zabrać głos.

Zobacz wideo Andrzej Bachleda-Curuś w "Wilkowicz Sam na Sam"

Henry Tadeusz vs. język polski. Alicja Bachleda-Curuś zabrała głos

Syn gwiazdorów zrobił na Oscarach ogromne wrażenie. Przedtem strzeżono jego prywatności. Po latach dowiadujemy się, jak wygląda i co robi Henry Tadeusz. Udzielał wywiadów w języku angielskim, więc internauci zaczęli dyskutować o tym, czy chłopiec mówi po polsku jak mama. Alicja Bachleda-Curuś wyjaśniła tę kwestię krótkim komentarzem, cytowanym przez "Życie na gorąco":

Mimo że zależało mi bardzo, żeby mówił głównie po polsku, język angielski przychodził mu łatwiej, słyszał go wokół, a ja z kolei chciałam się móc z nim jak najszybciej porozumieć. Poszłam na kompromis.

Co ciekawe, podczas wizyt u dziadków, czyli rodziców aktorki, Henry Tadeusz używa języka polskiego. Dzięki wcześniej przygotowanym wypowiedziom jest mu łatwiej w komunikacji z bliskimi.

Przygotowuje sobie całe wypowiedzi, jak ma jechać do dziadków, strasznie go to cieszy.

Język polski wciąż stanowi dla chłopca wyzwanie, ale stara się mu sprostać. 

Zobacz też: Alicja Bachleda-Curuś skomentowała udział syna w Oscarach. Miała moment smutnej refleksji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.