Twórcy "The Crown" przypomną szokujący skandal z życia księcia Harry'ego. Netflix po jego wynurzeniach zagra mu na nosie

W "The Crown" ma pojawić się wątek nawiązujący do jednego z największych skandali z udziałem księcia Harry'ego. Chodzi o nazistowski mundur ze swastyką na ramieniu. Zdjęcie paparazzi z tego zdarzenia obiegło wtedy cały świat.

O ile książę Harry ma małe szanse na zostanie królem Wielkiej Brytanii, to ten tytuł można mu spokojnie przyznać, jeśli chodzi o skandale z jego udziałem. Pamiętacie aferę z 2005 roku, kiedy na bal karnawałowy założył mundur nazistowski i moment został uchwycony przez paparazzi. Ten niechlubny wątek w biografii księcia pojawi się w nowym sezonie "The Crown" na Netfliksie

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

książę HarryKsiążę Harry o spożywaniu ajałaski i paleniu marihuany. Teraz może mieć kłopoty

Największy skandal księcia Harry'ego pojawi się w nowym sezonie "The Crown"

Twórcy "The Crown" nie zamierzają pomijać jednego z najważniejszych skandali z udziałem księcia Harry'ego, kiedy jako 20-latek został przyłapany na imprezie w nazistowskim mundurze ze swastyką na ramieniu. Wątek pojawi się w szóstym sezonie "The Crown". 

To jest jednej z najbardziej haniebnych czynów w życiu Harry'ego, do których w końcu odniósł się w swoim dokumencie. Starsze pokolenie doskonale pamięta tę okładkę, ale dla wielu młodszych widzów Netfliksa to będzie coś zupełnie nowego. Ostatnio Harry odniósł się do kwestii rasizmu w rodzinie królewskiej. Jakie to przekorne, że to właśnie Netflix znów przypomni ten nieszczęsny incydent - powiedziała osoba z otoczenia księcia w rozmowie z "The Sun".

Zdjęcie księcia zrobione w 2005 roku przez paparazzi wylądowało na okładce magazynu "The Sun" z wymownym podpisem "Harry the nazi". Rodzina królewska szybko wydawała wtedy przeprosiny, a sam Harry okazał pokorę i opublikował oświadczenie. 

To był kiepski wybór karnawałowego kostiumu. Bardzo mi przykro, jeśli obraziłem kogoś lub postawiłem przez to w trudnym położeniu - przekazał wtedy mediom.

W dokumencie "Harry i Meghan" książę wrócił do tej sytuacji. Przyznał, że odczuwał wtedy ogromny wstyd. 

To był jeden z największych błędów w moim życiu. Potem było mi wstyd. Chciałem to naprawić.- wyznał.

Książę Harry przyznał, że wyciągnął wnioski z tego wydarzenia. Skontaktował się wtedy z naczelnym rabinem Londynu i udał się do Berlina, aby porozmawiać z jednym z ocalałych z Holokaustu. Podkreślił, że zrozumiał swój błąd i wyciągnął z niego lekcję. 

Mogłem to zignorować i dalej popełniać te same błędy w życiu. Ale wyciągnąłem wnioski - podkreślił.

Książę poruszył ten wątek także w swojej biografii "Spare". Częściowo się wtedy usprawiedliwił, twierdząc, że jego brat William i Kate mieli pokładać się ze śmiechu, kiedy zobaczyli księcia w tym mundurze. 

Zadzwoniłem do Willy'ego i Kate i zapytałem, co sądzą o nazistowskim mundurze. Kiedy wróciłem do domu, przymierzyłem go dla nich. Oboje płakali ze śmiechu - napisał w biografii.

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Co książę Harry myśli o "The Crown"? Na początku 2021 roku pojawił się w programie "Late Late Show with James Corden" i wyjawił wtedy, co sądzi o tym popularnym serialu Netfliksa. 

Przynajmniej nie udają, że podają fakty. To fikcja, ale luźno oparta na prawdzie. Nie jest to w stu procentach dokładne przedstawienie tych realiów, jednak daje jakiś pogląd na to, jak wygląda taki styl życia i co oznacza stawianie obowiązków i służby państwu ponad wszystko inne - powiedział.

Będziecie oglądać nowy sezon "The Crown"?

 
 

Królowa Rania świętuje zaręczyny synaKrólowa Rania pokazała zdjęcia z przedślubnej ceremonii córki

Zobacz też: Zgłosiła zaginięcie męża na policję. Odnaleziono go po ośmiu miesiącach. Okoliczności szokują

Więcej o: