Kazik szczerze o zarobkach w branży. "Czuję się zamożny". Jeden szczegół zaskakuje

Kazik Staszewski w jednym z ostatnich wywiadów opowiedział o zarobkach muzyków. Jeden fakt może zaskoczyć.

Kazik Staszewski jest legendą polskiej muzyki. Od lat spełnia się jako wokalista, kompozytor i autor tekstów. Ponadto od 21 lat jest członkiem założonego przez siebie zespołu Kult. Grupa wciąż cieszy się niemałą popularnością, dzięki czemu może liczyć na spore dochody. Choć część z nich jest zadowalająca, to jeden szczegół może się okazać zaskoczeniem. 

Zobacz wideo Agustin Egurrola dementuje plotki o swoich zarobkach w TVP

Kazik Staszewski o zarobkach muzyków

Osoby działające w branży muzycznej mogą liczyć na ogromną rozpoznawalność, która często idzie w parze z wysokimi dochodami. W rozmowie na antenie RMF FM Kazik Staszewski ujawnił, że lwia część jego dochodów pochodzi z wynagrodzeń autorskich czy koncertów. 

Czuję się zamożny. Plasuję się w okolicach górnej półki klasy średniej […] To są wpływy za tantiemy autorskie z ZAiKS-u i wpływy za koncerty. One są mniej więcej porównywalne. Poza tym zostają jeszcze tantiemy wykonawcze za płyty, ale w obecnych czasach to jest śladowy dochód. Tak jak powiedział kiedyś Muniek Staszczyk, że płyty są po to, żeby dać sygnał ludziom, że się jeszcze nie umarło - zdradził Kazik na antenie RMF FM.

Przy okazji ujawnił zaskakujący powód, dlaczego poszedł na studia i związał się z branżą muzyczną.

Zbliżając się do trzydziestki, nie widziałem swojej przyszłości związanej z zawodowym zajmowaniem się muzyką. Poszedłem na studia tylko po to, żeby uniknąć służby wojskowej, bujałem się na socjologii do 28 roku życia. 

Wszyscy jesteście zaproszeni na NOC OSCAROWĄ Plotka i Radia Złote Przeboje! Program na antenie radia poprowadzą Marcin Wolniak i Wojtek Babiarczyk. Od 3:30 nasi dziennikarze będą relacjonować to, co będzie się działo w Dolby Theatre w Los Angeles. Szykujcie popcorn i szampana albo po prostu dużo kawy. Stroje wieczorowe nieobowiązkowe!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.