Janusz Weiss nie żyje. Dziennikarz, prezenter i prowadzący "Miliard w rozumie" miał 74 lata

Janusz Weiss nie żyje. O śmierci legendarnego dziennikarza, prezentera radiowego i prowadzącego kultowy program "Miliard w rozumie" poinformowano w sobotę rano na antenie Radia ZET.

Janusz Weiss zmarł w wieku 74 lat. Od dłuższego czasu mierzył się z ciężką chorobą. Niestety, 11 marca 2023 roku poinformowano o śmierci dziennikarza.

Janusz Weiss nie żyje

Informację o śmierci dziennikarza przekazał na antenie Radia ZET jego syn. Janusz Weiss zmarł dzień wcześniej, w piątek 10 marca. W twitterowej notce Radia ZET czytamy:

Po ciężkiej chorobie zmarł Janusz Weiss. Współzałożyciel Radia ZET, autor legendarnej audycji "Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie". Dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny miał 74 lata.

Wśród standardowych w takiej sytuacji kondolencji znajdujemy również wspomnienia dotyczące niepowtarzalnego, radiowego głosu Weissa.

Janusz Weiss w 1968 roku został skreślony z listy studentów - ale, jak sam wspominał, zbiegło się to przypadkiem z wydarzeniami i czystkami na uniwersytetach w Polsce. "Słabo mi szło" - mówił o postępach w nauce chemii. Karierę zaczynał od kabaretu Abakus, gdzie występował z przyjaciółmi m.in. z Magdą Umer, Andrzejem Woyciechowskim i Krzysztofem Knittlem. Spełniał się początkowo jako kabareciarz. Z Jackiem Kleyffem zakładał Salon Niezależnych. Od lat 70. związał swoje życie z telewizją, a od lat 90. - również z radiem. Zakładał Radio ZET, wykształcił pokolenie dziennikarzy (m.in. Szymona Majewskiego czy Wojciecha Jagielskiego), prowadził liczne audycje radiowe. W świecie telewizji prowadził m.in. "Miliard w rozumie" w Telewizji Polskiej. Do 2019 roku, przez dwa lata, związany był z telewizją Superstacja.

W 2011 roku Janusz Weiss otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.