Rodzina królewska wyszła księciu Harry'emu i Meghan Markle naprzeciw. Chodzi o tytuły ich dzieci

Meghan Markle i książę Harry zrzekli się oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej, ale nadal mogą korzystać z tytułów książęcych. Wiadomo już, jak sprawa wygląda w przypadku ich dzieci.

Informacje o dzieciach Meghan Markle i księcia Harry'ego wkrótce zostaną zaktualizowane na oficjalnej stronie rodziny królewskiej. Ma to na celu prawidłowe odzwierciedlenie tytułów potomków Sussexów.

Zobacz wideo Rodzina królewska świętuje jubileusz królowej

Książę Harry, Meghan Markle, król Karol IIIHarry i Meghan ochrzcili córkę. Zaprosili rodzinę królewską. Wyszło niezręcznie

Tytuły książęce dzieci Sussexów zostaną zaktualizowane

Używane przed Windsorów tytuły zgodne są z precedensem ustanowionym przez króla Jerzego V po wydaniu przez niego patentu listowego w 1917 roku, który nadawał tytuł księcia lub księżniczki wnukom władcy z linii męskiej. Po śmierci królowej Elżbiety II we wrześniu ubiegłego roku ojciec księcia Harry'ego oficjalnie został królem - a jako wnuki monarchy, trzyletni Archie i roczna Lilibeth otrzymali tytuły księcia i księżniczki.

Książę Harry i Meghan Markle po raz pierwszy odnieśli się do oficjalnego tytułu młodszej córki, gdy przekazali informację o jej chrzcie. Jak ustalił magazyn "People", na oficjalnej stronie Windsorów tytuły dzieci Sussexów zostaną zaktualizowane. Obecnie widnieją oni jako Master Archie Mountbatten-Windsor i Miss Lilibet Mountbatten-Windsor.

Książę Archie i księżniczka Lilibet nie otrzymali tytułów po urodzeniu, ponieważ byli prawnukami monarchy. Początkowo Archie był uprawniony do tytułu kurtuazyjnego hrabiego Dumbarton. Sussexowie nie zdecydowali się jednak na przyjęcie tej formy. 

"People" oficjalnie potwierdził, że książę Harry i jego żona zorganizowali chrzciny Lilibet w zeszły piątek podczas małej, kameralnej ceremonii w ich domu w Montecito w Kalifornii. Na uroczystości było około trzydziestu gości, w tym matka Meghan - Doria Ragland, ojciec chrzestny Lilibet - Tyler Perry i matka chrzestna dziewczynki, której tożsamość nie jest znana. Według informatora "People" Meghan i Harry zaprosili także króla Karola, królową Camillę, księcia Williama i księżną Kate, ale nie byli oni obecni.

książę HarryKsiążę Harry zdradził tajemnicę Pałacu Kensington. Opowiedział o dzieciństwie

Więcej o: