Królowa małżonka Camilla nie pierwsza z rodu romansowała z królem. Jej rodzina ma na koncie obyczajowy skandal

Alice Keppel skradła serce króla Edwarda VII. Postanowiliśmy sprawdzić, kim była najsłynniejsza kochanka brytyjskiego monarchy.

Król Edward VII miał bardzo burzliwe życie uczuciowe. Monarcha spotykał się z wieloma kobietami, a jego ulubioną damą do towarzystwa była przodkini królowej małżonki Camilli. "Moja prababka i twój pradziadek byli kochankami. Co ty na to?" - rzekomo te słowa miała wypowiedzieć ukochana monarchy, gdy w latach 70. XX wieku poznała przyszłego władcę Zjednoczonego Królestwa. Poznajcie historię Alice Keppel. 

Jak politycy wyglądali w młodości?Jak politycy wyglądali w młodości? Trudno ich rozpoznać. Joe Biden to niezłe ciacho

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Najsłynniejsza kochanka króla Edwarda VII. Alice Keppel zachwycała urodą 

Alice Frederica Edmonstone urodziła się w 1868 roku i spędziła dzieciństwo w zamku Duntreath w Szkocji. Z rodzinnego domu wyprowadziła się w wieku 23 lat, gdy poślubiła podpułkownika George'a Keppela, brytyjskiego oficera królewskiego. 

Prababcia królowej małżonki Camilli słynęła z niesamowitej urody. Wszyscy zachwycali się jej kasztanowymi włosami, dużymi niebieskimi oczami i wąską talią. Wdzięki Alice dostrzegł także ówczesny monarcha Wielkiej Brytanii. Poznali się w 1898 roku, kiedy Edward VII miał 57 lat, a Keppel 30. 

Co ciekawe, o ich romansie wiedział zarówno George Keppel, jak i królowa Aleksandra. Oboje nie mieli nic przeciwko temu. Małżonek Alice zapytany o jej związek z monarchą miał powiedzieć:

Nie mam nic przeciwko temu, co ona robi, dopóki zawsze wraca do mnie.

Sam również nie był wierny żonie. Z kolei królowa Aleksandra darzyła Alice sympatią i zdecydowanie wolała ją od poprzedniej kochanki króla, Daisy Warwick. 

Keppel znana była z łagodzenia nieobliczalnych zachowań monarchy. Często gościła też na ważnych uroczystościach, gdzie zaproszeni goście nie szczędzili komplementów pod jej adresem.

Gdy król nie zgadzał się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, ja dzięki niej [Alice Keppel  - przyp.red.] mogłam doradzić mu, aby zaakceptował politykę rządu. Była bardzo lojalna wobec króla i jednocześnie bardzo kochała swój kraj. - miał powiedzieć o Keppel wicekról Indii.

Alice Keppel i Edward VII byli razem przez dwanaście lat. Ich romans zakończyła śmierć monarchy w 1910 roku. 

23-letnia żona z Dubaju zdradziła, za co płaci jej mąż23-latka miała zostać lekarzem, ale wbrew woli ojca porzuciła studia

Więcej o: