Piotr Żyła krótko i dosadnie o tym, jak czuje się jako mistrz świata. Reakcją "przestraszył dzieci"

Piotr Żyła obronił w sobotę tytuł mistrza świata w skokach narciarskich. Skoczek w niebywały sposób wyprzedził wszystkich, a chwilę po skoku musiał odpowiadać na trudne pytania dziennikarzy.

Piotr Żyła w sobotnim konkursie w Planicy skoczył tak, że nie tylko pobił rekord skoczni, ale też obronił tytuł mistrza świata. 36-letni skoczek - co zrozumiałe - nie posiadał się ze szczęścia. Jednak nie od razu mógł mu się poddać. Najpierw czekała go seria wywiadów. Emocje okazały się silniejsze.

Zobacz wideo Piotr Żyła po zdobyciu mistrzostwa

Piotr Żyła mistrzem świata. Jak się czuje?

Piotr Żyła z 13. miejsca po pierwszej serii skoków niespodziewanie i pięknie wskoczył na samo podium. Skok o długości 105 metrów dał mu również ponownie tytuł mistrza świata. Emocje w takiej chwili muszą być niewyobrażalne, a Żyła musiał jeszcze po skoku od razu odpowiadać na trudne pytania dziennikarzy. Jak się czuje? Jak to jest być znowu mistrzem świata? Jakie teraz myśli chodzą mu po głowie?

Piotr Żyła odpowiedział krótko i bardzo dosadnie, a nagranie z jego reakcją błyskawicznie stało się viralem. Koniecznie włączcie dźwięk!

Fani skoczka przyznają, że Żyła w wywiadzie pokazał klasycznego siebie:

Wywiady z Piotrkiem to najlepsza część skoków narciarskich!!
On ma swój świat.
Więcej niż tysiąc słów.
Wystraszył mi dzieci, ale i tak go lubię.

Piotrowi Żyle serdecznie gratulujemy - ale innym polskim skoczkom również. Aż trzech z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce w sobotnim konkursie na skoczni w Planicy.

Piotr Żyła po pierwszym skoku nie był zadowolony. 95,5 metra nie dawało mu właściwie żadnych szans na sukces. On jednak zaskoczył wszystkich. Ma też na to swoją metodę. Przed ważnymi zawodami... gra na gitarze.

To do sportu nie należy. Bo ja tak na gitarze dużo gram. Już nie mogę, ale gram. Dostaję takiego kopa, jakbym se dwa piwa otworzył. Później jest wzrost energii i znów jest dobrze - mówi w rozmowie ze Sport.pl.

Jak widać, działa!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.