Antoni Królikowski straci opiekę nad dzieckiem? Prawnik nie ma złudzeń. "Takie są uroki"

Antoniemu Królikowskiemu może być trudno wytłumaczyć w sądzie ostatnie przewinienia. Adwokat Mariusz Stankiewicz ocenił sytuację aktora.

Antoni Królikowski ponownie trafił na nagłówki portali plotkarskich. Przypominamy, że aktor podczas jazdy samochodem został skontrolowany przez policję w sobotę 18 lutego, a test na obecność narkotyków wykazał, że był pod wpływem zakazanych substancji. Królikowski twierdził, że dzień wcześniej zażywał medyczną marihuanę, która pomaga mu złagodzić objawy stwardnienia rozsianego. Czy ta sytuacja wpłynie na przebieg procesu rozwodowego z Joanną Opozdą i walkę o prawa rodzicielskie? Prawnik jest pewien, że tak.

Zobacz wideo Historia związku i rozstania Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego

Antek Królikowski straci opiekę nad dzieckiem? Prawnik nie ma złudzeń

Serwis Plejada poprosił o ocenę sytuacji Królikowskiego adwokata Mariusza Stankiewicza. Ekspert jednoznacznie stwierdził, że wspomaganie leczenia medyczną marihuaną może zostać wykorzystane przeciwko aktorowi w procesie rozwodowym. Jak zauważył, środek odurzający, nawet jeśli został przepisany zgodnie z prawem, wciąż ma istotny wpływ na użytkownika.

W mojej ocenie ta okoliczność będzie wzięta pod uwagę w sprawie rozwodowej, oczywiście prócz głównego wątku, jakim jest trwały rozkład pożycia małżonków. Korzystanie z medycznej marihuany wedle zaleceń lekarza nie jest niczym złym, ale ma też określone konsekwencje. To, że środek ten zostaje przepisany zgodnie z prawem, nie zmienia faktu, że nadal ma on wpływ odurzający na osobę, która go stosuje.

Adwokat Stankiewicz przewiduje, że w sądzie może pojawić się teza, jakoby Królikowski - ze względu na używanie medycznej marihuany - nie był zdolny do odpowiedniej opieki nad dzieckiem

Zapewne argument będzie taki, że Antoni Królikowski albo jest osobą zażywającą środki odurzające (zakładając, że obalona zostanie wersja o stosowaniu medycznej marihuany) i nie daje gwarancji, że zadba odpowiednio o syna, kiedy ten będzie pod jego opieką, albo że jego choroba i terapia medyczną marihuaną w praktyce bardzo będą mu to utrudniać.

Ekspert twierdzi, że skrajnym scenariuszem dla aktora może być sytuacja, w której będzie mógł się spotkać z dzieckiem tylko w określonym miejscu i porze.

Z tego względu też trzeba będzie te kontakty ustalić bardzo rygorystycznie, np. będą odbywać się w ściśle określonym miejscu i porze. To oczywiście dość skrajny scenariusz, ale takie są uroki procesów sądowych i sporów o władzę rodzicielską i kontakty z dzieckiem - powiedział Plejadzie Mariusz Stankiewicz.

Vincent - syn Królikowskiego i Opozody - przyszedł na świat 22 lutego 2022 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.