Dominikę Gwit dopadł efekt jojo. Wyjawia, jak się czuła, gdy przybrała na wadze. "Wróciła radość życia"

W najnowszym wywiadzie Domika Gwit wróciła do tematu metamorfozy z 2014 roku. Schudła wówczas 50 kilogramów, ale szybko dopadł ją efekt jojo. Aktorka wyjaśnia, że jej utrata wagi nie miała nic wspólnego ze zdrowym trybem życia.

Swego czasu Dominika Gwit przeszła spektakularną metamorfozę i schudła ponad 50 kilogramów. Aktorce nie udało się jednak utrzymać tej wagi i dopadł ją efekt jojo. W najnowszym wywiadzie wyjawiła, jakie emocje jej wówczas towarzyszyły. 

Zobacz wideo Dominika Gwit pływa na dmuchanym flamingu

Dominika Gwit o samoakceptacji: Nie ważne, jaki rozmiar sukienki nosisz. Ty jesteś ważna

Do tematu swojej metamorfozy Dominika Gwit powróciła w rozmowie z Magdą Mołek. Okazało się, że utrata dużej ilości kilogramów nie miała nic wspólnego ze zdrowym trybem życia i odżywianiem. Aktorka wyznała, że się głodziła i prawie otarła o anoreksję. 

Po siedemnastej próbie odchudzania, tej słynnej 50-kilogramowej w 2014 roku przytyłam z powrotem, bo po prostu głodziłam się przez dziesięć miesięcy, żeby być chudą. Właściwie nie wiem, jaka była moja wymarzona waga, ja po prostu nie chciałam być gruba. A doszło do tego, że się otarłam o anoreksję, bo się po prostu głodziłam przez dziesięć miesięcy. I jak przestałam się już głodzić - niby skończyłam tę dietę - to okazało się, że ja choruję na zespół metaboliczny - powiedziała Dominika Gwit.
 

Aktorka dodała, że po powrocie do dawnej wagi wcale nie była załamana. Poczuła radość życia i samoakceptację. 

Przyszedł ten moment, w którym po tym głodzeniu się przytyłam z powrotem te 50 kilogramów bardzo szybko, bo przecież mój organizm był zagłodzony i ja tyłam od miski ryżu trzy kilogramy. Stanęłam przed lustrem, spojrzałam na siebie i powiedziałam: Wróciłaś. Nagle zaczęłam śpiewać, bo kocham śpiewać, ta radość życia wróciła (...). Spojrzałam na siebie w lustrze i powiedziałam: Kocham cię dziewczyno i zawsze będę cię kochać, niezależnie od tego, jak wyglądasz, gdzie jesteś, jakie decyzje podejmujesz, jaki rozmiar sukienki nosisz, to jest nieważne. Ty jesteś ważna - stwierdziła Dominika Gwit.

Dominika Gwit podkreśliła jednak, że dba o siebie i jest pod opieką specjalistów. Z uwagi na zdiagnozowany zespół metaboliczny zaczęła leczyć się farmakologicznie, co pozwoliło jej schudnąć 20 kilogramów. 19 stycznia aktorka doczekała się narodzin pierwszego dziecka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.