Zrezygnowała z kariery i zajęła się chorym dzieckiem. Ewa Gorzelak walczyła o zdrowie rocznego syna

Fani "Na Wspólnej" bardzo odczuli, gdy zniknęła z ich ulubionej telenoweli. Ewa Gorzelak podjęła decyzję - zrezygnowała z roli i zajęła się opieką nad rocznym synem, który zmagał się z poważną chorobą.

Ewa Gorzelak zdobyła mnóstwo fanów za sprawą roli w serialu "Na Wspólnej". Nie był to jej jedyny angaż. Aktorka pojawiała się też w m.in. "Złotopolskich", "Policjantach" czy "Na dobre i na złe". Fani pokochali ją jednak za postać Gabrieli Góralczyk-Nowak z produkcji TVN.

Zobacz wideo "Na Wspólnej". Tragiczny wypadek Ewy i Elżbiety

Ewa Gorzelak: Życie podjęło za nią decyzję

Niestety nie cieszyła się długo pracą na planie jednego z ulubionych seriali Polaków. Zrezygnowała z roli, gdy okazało się, że jej syn jest poważnie chory. Chłopiec miał rok i trzy miesiące, gdy lekarze postawili diagnozę – nowotwór postawy czaszki.

Rysio, bo tak ma na imię dziecko aktorki, nie miał zdaniem lekarzy zbyt wielkich szans na przeżycie. Rokowania były naprawdę słabe. Specjaliści byli bardzo konkretni – dawano mu zaledwie jeden procent szansy. Na szczęście udało się pokonać chorobę. Ryszard ma obecnie 20 lat, studiuje i o dawnej chorobie niemal nie pamięta. Rodzice jednak doskonale zdają sobie sprawę, jakie wielkie mieli szczęście.

Nowotwór u podstawy czaszki i jest przykładem dziecka, które miało 1 proc. szans na przeżycie. To nigdy nie będzie temat zamknięty - mówiła Ewa Gorzelak w "Dzień dobry TVN".
Nie wiem, czy to przepracowaliśmy tak do końca, bo nie mieliśmy jakieś rodzinnej psychoterapii. Syn jest na szczęście zdrowy. [...] Ten czas scementował rodzinę. Ta historia po coś się wydarzyła - dodał mąż aktorki Zbigniew Dziduch

Ewa Gorzelak wciąż gra

Ewa Gorzelak ma jeszcze dwoje dzieci: 23-letniego Franciszka i 11-letnią Zosię. Jest szczęśliwą mamą, ale nie zapomniała o pasji – aktorstwie. Wspólnie z mężem występuje w teatrach i domach kultury. Zazwyczaj z repertuarem dla najmłodszych. Zdarza jej się też przyjąć rolę w serialach – na przykład w ostatnich latach wystąpiła ponownie w "Na dobre i na złe".

Aktorka prowadzi też fundację, która wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi. "To największe dobro, które wyrosło z choroby Ryśka" - podkreśla Gorzelak.

Ewa GorzelakEwa Gorzelak East News

Więcej zdjęć Ewy Gorzelak znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.