Houellebecq uprawiał seks z czterema prostytutkami i pozwolił to nagrywać. Teraz chce zablokować premierę filmu

Ten skandal wstrząsnął francuską opinią publiczną. Pisarz Michel Houellebecq wziął udział w kontrowersyjnym projekcie holenderskiego reżysera. Sypiał z prostytutkami i pozwolił to filmować. Teraz chce zablokować premierę filmu.

Ta sprawa już wywołała prawdziwy skandal. Michel Houellebecq to francuski pisarz i eseista, autor słynnych "Cząstek elementarnych". Kontrowersyjny artysta został sfilmowany przez jednego z holenderskich filmowców w towarzystwie prostytutek. Teraz ukazał się trailer produkcji, którą Houellebecq chce zablokować z pomocą prawników.

Zobacz wideo Przepis na unikanie skandali według Katarzyny Dowbor? "Jestem ostrożna"

Houellebecq dał się sfilmować z prostytutkami. Teraz wycofuje się z projektu

Autorem kontrowersyjnego obrazu jest Stefan Ruitenbeek, członek holenderskiego kolektywu artystycznego KIRAC. W zwiastunie filmu widzimy Houellebecq'a, który leży na łóżku i całuje młodą kobietę. Z opisu wynika, że reżyser zaaranżował pisarzowi spotkanie z prostytutkami. 

Michel HouellebecqMichel Houellebecq Fot. kadr z filmu 'Houellebecq KIRAC 27' / YouTube.pl/KIRAC

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

Wszystko wskazuje na to, że francuski pisarz pod wpływem chwili zdecydował się na udział w produkcji, ale teraz chce ją zablokować. Z oświadczenia prawniczek reprezentujących artystę dowiadujemy się, że pisarz i jego żona są "zszokowani i zdegustowani" zarejestrowanym przez holenderskiego filmowca materiałem i według nich zawiera on "poważne i fałszywe stwierdzenia, które brutalnie godzą w ich godność".

 

Houellebecq domaga się zablokowania premiery filmu, usunięcia trailera ze wszystkich internetowych źródeł i usunięcia wszelkich treści, w których pojawia się jego osoba. Dodał też, w liście do holenderskiego reżysera, że wyrządzone mu szkody są nieodwracalne, a jego żona jest załamana zaistniałą sytuacją.

Z kolei reżyser filmu w rozmowie z serwisem VICE wyjawił, że nagrania do filmu trwały sześć dni. Zdjęcia powstawały w Paryżu i Amsterdamie. Przez ten czas pisarz miał uprawiać seks z czterema kobietami i dyskutować z nimi o filozofii. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA