Grała Elkę w "M jak miłość", a później stała się bohaterką skandalu. Jak dziś wygląda Monika Obara?

Monika Obara stała się popularna dzięki rolom w "Samym życiu" i "Sprawie na dziś". Jednak angaż do "M jak miłość" sprawił, że stała się rozpoznawalna. Kolizja samochodowa zmieniła wszystko. Na jakiś czas zrezygnowała z aktorstwa. Co dziś słychać u aktorki?

Monika Obara wcielała się w "M jak miłość" w barmankę Elkę z Grabiny. Pracowała za barem i pomagała Markowi w prowadzeniu biznesu. Dziewczyna zakochała się w Stefanie, koledze pracodawcy. Para wzięła ślub i wyprowadziła się do Hamburga. Scenarzyści postanowili zakończyć tak wątek kelnerki, ponieważ w życiu prywatnym Obara stała się bohaterką skandalu. 

Katarzyna CichopekCichopek bez makijażu, a Rozenek pokazała się po przebudzeniu

Zobacz wideo "M jak miłość". Co wydarzy się w nowych odcinkach serialu. Zobacz zwiastun na jesień 2022

Wypadek zmienił jej życie

W 2007 roku Monika Obara wsiadła do samochodu, mając dwa promile alkoholu we krwi. Uderzyła w latarnię i straciła przytomność. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Policjanci na warszawskim Śródmieściu zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. 27-letnia Monika O. jechała swoją skodą, mając ponad dwa promile alkoholu. Podróż zakończyła przy skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Żurawią, powodując kolizję ze słupkiem drogowym. Kierująca ani żaden ze świadków zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. Niefortunna kierująca noc spędziła w izbie wytrzeźwień, komentowała sprawę Komenda Stołecznej Policji.

Aktorka spędziła noc w izbie wytrzeźwień i stanęła przed sądem. Jedną z konsekwencji była utrata angażu w popularnym serialu. Ponadto gwiazda dostała karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pół roku oraz musiała zapłacić dwa tysiące grzywny. Straciła również prawo jazdy na sześć lat.

Powrót do zawodu

Aktorka straciła rolę i nie dostawała nowych ofert pracy. Wypadek wciąż wywołuje u niej wielki wstyd:

Każdego dnia na nowo rozpamiętuję ten wypadek, śni mi się to, co stało się tamtej nocy. I jeszcze ciągle mam nadzieję, że kiedy się obudzę, okaże się, że to był tylko sen - opowiadała w "Vivie".

Aktorka wróciła do gry w teatrze (obecnie jest związana z Teatrem Studio). Pojawiała się też w epizodycznych rolach w serialach i dubbingowała wiele produkcji. Kolejną dużą szansę otrzymała wraz z rolą w polskiej wersji "The Office" w 2021 roku.

A prywatnie? W życiu osobistym układa jej się naprawdę wspaniale. 17 kwietnia 2022 roku urodziła córeczkę, "jej największą miłość", jak napisała w mediach społecznościowych. Monika Obara zmieniła się też zupełnie. Sami zobaczcie, jak wygląda teraz.

Więcej zdjęć aktorki w naszej galerii, w górnej części artykułu. 

Więcej o: