Uczestnicy "Nasz nowy dom" nie mogą sprzedać wyremontowanego lokum? Jest reakcja Dowbor. "Byłam zszokowana"

Program "Nasz nowy dom" od wielu lat cieszy się uznaniem widzów. Ci chętnie oglądają, jak rodziny w potrzebie otrzymują bezinteresowną pomoc. Jak się jednak okazuje, zasady programu pozwalają na sprzedaż odnowionego lokum. Katarzyna Dowbor odpowiedziała także, czy posiadłość może zostać odebrana.

Katarzyna Dowbor od lat prowadzi program "Nasz nowy dom", który wiosną 2023 roku doczeka się już 20 sezonu. Prezenterka wraz z ekipą remontuje posesje tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Metamorfozy są spektakularne, a produkcja robi wszystko, aby nowe życie uczestników było komfortowe. Jak się okazuje, widzów nie tylko interesują metamorfozy, ale i kulisy powstawania programu. Katarzyna Dowbor chętnie zdradza szczegóły formatu. Odpowiedziała na pytanie, co uczestnikom wolno po programie, a także czy produkcja może odebrać wyremontowany dom.

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor dogaduje się z Edwardem Miszczakiem? "Nie bywam w siedzibie"

Katarzyna Dowbor opowiada o kulisach "Nasz nowy dom"

Prezenterka popularnego programu zdradziła jakiś czas temu, jaki zapis panuje w umowie, którą podpisują uczestnicy. Chodzi o punkt mówiący, że domu nie można sprzedać. Jednak później doprecyzowała, że właściwie to można, tylko trzeba spełnić jeden warunek.

Jest podpisana umowa z rodziną, że co najmniej musi rok w tym domu mieszkać, bo my dla nich to robiliśmy. Potem to jest ich własność, więc mogą zrobić z tym, co chcą. Także nic nikomu nie zabieramy - powiedziała w rozmowie z Pomponikiem.

Katarzyna Dowbor w tej samej rozmowie przytoczyła pytanie, które zadała jej kiedyś pewna kobieta, a mianowicie, czy produkcja może odebrać wyremontowany dom.

Ostatnio na jakimś spotkaniu jedna pani mnie zapytała, czy to prawda, że my po dwóch latach zabieramy te domy. Ja byłam zszokowana, że ktoś taką plotkę puścił, ponieważ nigdy w życiu cudzej własności byśmy nie zabrali. My wchodzimy jako goście, remontujemy i wychodzimy - skwitowała Katarzyna Dowbor.

Katarzyna Dowbor"Nasz nowy dom". Dowbor musiała iść do psychologa. "Nie mieliśmy do tego dystansu"

Nie słyszeliśmy jeszcze o przypadku, aby ktoś sprzedał nowy dom. Wszak bardzo kłóciłoby się to z ideą programu. Takie zachowanie z pewnością nie spodobałoby się widzom.

Więcej o: