Dziecko zapomniało jednego słowa na szkolnej kartkówce. Reakcja nauczyciela jest godna naśladowania

Uczeń jednej ze szkół podstawowych niemal bezbłędnie przygotował się do kartkówki z języka angielskiego. Zabrakło jedynie jednego słowa. Reakcja nauczyciela rozczula.

Nie da się ukryć, że w mediach społecznościowych krąży wiele zdjęć szkolnych kartkówek, sprawdzianów czy prac domowych. Jedni rodzice chwalą się i pękają z dumy. Inni zaś zarzucają szkole zbyt wygórowane oczekiwania od ich pociech. Zazwyczaj chodzi o trudności związane z odrabianiem zadawanych prac domowych nie tylko przez dzieci, ale i rodziców. Zdarza się, że można natrafić na sytuację udowadniającą nie tylko poczucie humoru nauczyciela, ale i ogromne serce. 

Zobacz wideo W sieci śledzi go blisko 3 mln fanów, ale z hejtem spotkał się już w szkole. Jak te czasy wspomina Kamil Szymczak?

Paulina SmaszczSmaszcz zaliczyła dwie studniówki jednego dnia. Wyróżniała się kreacją

Szczerość dziecka rozczuliła nauczyciela

Na Instagramowym profilu radiodlaciebie_polskifm opublikowano zdjęcie kartkówki. Nauczyciel języka angielskiego chciał sprawdzić znajomość słownictwa dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Dzieci musiały napisać odpowiedniki nazw zwierząt. Na kartkówce znalazły się słowa takie jak: rekin, gepard, kangur czy nosorożec. Uczeń, którego pracę udostępniono był bardzo dobrze przygotowany. Doskonale znał wszystkie słowa, poza jednym. Chodziło o krokodyla. Dzieci wczesnoszkolne mają to do siebie, że bez względu na sytuację są szczere i mówią prawdę. W związku z tym uczeń napisał wprost. 

Zapomniałem - napisał.

Nauczyciel najwyraźniej musiał się nie tylko rozbawić, ale i mocno rozczulić. Postanowił miło odpowiedzieć uczniowi.

Nic nie szkodzi - skomentował.

Dziecko otrzymało ocenę bardzo dobrą. 

 

Anna MuchaMucha głowi się nad zadaniem dziecka z matematyki. Pokazała treść. "Ja leżę..."

Kreatywność ucznia zachwyciła nauczyciela 

W sieci krąży również zdjęcie innej kartkówki, najprawdopodobniej z historii. W tym przypadku uczeń postawił na dużą kreatywność. Co prawda nie znał odpowiedzi na żadne pytanie, ale postanowił nie oddawać białej kartki. Na pytanie podczas jakiej bitwy zginął Napoleon odpowiedział:

Jego ostatniej.

Następne pytanie również dotyczyło Napoleona: "Gdzie została podpisana Deklaracja Napoleona?".

Na dole kartki.

Spytany: "W jakim stanie płynie rzeka Ravi" odpowiedział:

W stanie płynnym.

Z kolei za główny powód rozwodów uznał:

Małżeństwo.

Oczywiście uczeń otrzymał ocenę niedostateczną, ponieważ nie udzielił odpowiedzi na żadne pytanie. Za to nauczyciel postanowił docenić jego kreatywność. 

Kreatywność uczniaKreatywność ucznia fot. screen demotywatory.pl

A jakie są wasze wspomnienia z kartkówkami w szkole

Więcej o: