Mikołaj Krawczyk usłyszał zarzuty! Aktorowi grozi nawet rok więzienia

Mikołaj Krawczyk usłyszał zarzut ws. niepłacenia alimentów na dwójkę dzieci. Aktor nie wywiązał się z obowiązków i zalega z płatnościami na kwotę ok. 150 tysięcy złotych. Akt oskarżenia trafił już do sądu.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła Mikołaja Krawczyka o niepłacenie alimentów na dwójkę dzieci. Aktor jest winien aż 147 tysięcy złotych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że za niewywiązanie się z obowiązków rodzicielskich grozi mu nawet rok pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Aneta Zając świętuje urodziny synów

Mikołaj Krawczyk nie płacił alimentów na synów. Aktor usłyszał zarzuty 

Obowiązek płacenie alimentów i ich wysokość wyznacza sąd. Niestety, w Polsce wciąż dość często dochodzi do łamania prawa w tej kwestii. Jak informuje se.pl, w okresie od 1 czerwca 2017 r. do 15 lipca 2021 r. Mikołaj Krawczyk uchylał się od obowiązku alimentacyjnego. 

Określonego co do wysokości wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w Warszawie na rzecz synów - M.K. w kwocie 1500 złotych miesięcznie i R.K. w kwocie 1500 złotych miesięcznie. Wskutek tego łączna wysokość powstałych zaległości stanowi równowartość co najmniej trzech świadczeń okresowych, tj. o czyn z art. 209 par. 1 k.k. - przekazała portalowi se.pl rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Aktor zalega z płatnością 147 tysięcy złotych. Niespełnienie obowiązku rodzicielskiego może aktora słono kosztować, ponieważ za uchylenie się płacenia obowiązkowych alimentów na dziecko sąd może skazać Mikołaja K. na karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Próbowaliśmy się skontaktować z aktorem, jednak do chwili publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.