TVP rezygnuje z gali Wiktorów 2023. Wszystkiemu winne zeszłoroczne skandale

W mediach pojawiła się informacja, że Wiktory 2023 zostaną odwołane. Oficjalny komunikat w tej sprawie jeszcze się nie pojawił, ale trudno się dziwić, że organizatorzy mogą zrezygnować z eventu.

Wiktory to nagrody z wieloletnią tradycją. Akademia Telewizji wręczała statuetki artystom w latach 1985-2015. Później zrezygnowano z gali, ale w 2022 roku przywrócono ją i wyemitowano na antenie Telewizji Polskiej. Okazuje się, że w tym roku na Wiktory 2023 prawdopodobnie się nie doczekamy. 

Doda z bratem, Natalia Kukulska i Piotr KukulskiDoda z hukiem zakończyła współpracę z bratem. Szczęsny nie rozmawia z ojcem od lat

Zobacz wideo Jacek Kurski oschle o byłych pracownikach TVP

Press: Wiktorów 2023 nie będzie

Portal Press dotarł do informacji, że TVP nie wyemituje w tym roku Wiktorów 2023. Producent Media Corporation odpowiedzialny za zeszłoroczną imprezę nie planuje w tym roku gali.

Z naszych informacji wynika, że Media Corporation nie planuje w tym roku plebiscytu, choć – jak zaznacza rozmówca "Presserwisu" – oficjalnie decyzja jeszcze nie zapadła.

Napisaliśmy w tej sprawie do TVP, ale do momentu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Przypomnijmy, że zeszłoroczna gala obfitowała w skandale. Zaczęło się od tego, że zaproszono Stinga, który miał uświetnić event występem. Muzyk zgodził się, ale szybko zrezygnował. Reżyserka Małgorzata Szumowska uświadomiła go, że TVP jest stacją popierają odebranie praw polskim kobietom i osobom LGBT+. W podobnym tonie do artysty napisał Mariusz Szczygieł, Kinga Rusin, Maciej Stuhr i Monika Olejnik. Ostatecznie muzyka zastąpiła... Edyta Górniak. 

Na tym jednak nie koniec. Wiele nominowanych gwiazd zbojkotowało galę. Wśród nich byli m.in. Maciej Stuhr, Jan Holoubek, Piotr Kraśko, Monika Olejnik czy Robert Makłowicz. Zabrakło Alicji Majewskiej, Andrzeja Seweryna oraz Karola Strasburgera, którzy otrzymali Super Wiktora. Natomiast Magda Mołek czy Robert Janowski postanowili zrezygnować z głosowania.

Poproszono mnie "dziś", jak co roku, o głos w tej sprawie, o moje "typy" w każdej kategorii. Odmówiłem. Organizatorem gali jest Media Corporation, ta sama firma, z którą pracowałem wiele lat przy programie "Jaka to melodia?", a którą Telewizja Polska odsunęła od teleturnieju kilka lat temu. Lojalnie odszedłem razem z nimi - moglismy przeczytać w oficjalnym komunikacie Roberta Janowskiego.

Głos zabrali też Robert Makłowicz:

Nie miałem pojęcia o nominacji. Jeśli to impreza w TVP, to nagrody na pewno nie dostanę - stwierdził.

Swoje trzy grosze dorzucił też Maciej Stuhr.

Ponoć jestem nominowany w kategorii Aktor Roku. Piszę "ponoć", gdyż o sprawie wiem tylko z Internetu, nikt mnie o fakcie nie poinformował, nikt mnie na galę nie zaprosił. Nie dziwi mnie to, bo galę ma transmitować TVP, dla której jestem persona non grata - napisał na Facebooku.

Na imprezie za to doskonale bawili się Katarzyna Cichopek i Maciej KurzajewskiEdyta Górniak zaśpiewała z playbacku, zgarniając spore wynagrodzenie, a nagrody odebrali m.in. Cezary Pazura oraz Ida Nowakowska. Prezenterce statuetkę wręczył sam Jacek Kuski.

Więcej o: