Miss Rosji żali się, że nie weszła do finału Miss Universe. Ma pretensje do Miss Ukrainy

Reprezentantka Rosji w konkursie Miss Universe wciąż nie może przeboleć porażki. W najnowszym wywiadzie żali się, że przegrała z powodów politycznych. Ma też żal do Miss Ukrainy.

Udział Rosji w 71. edycji konkursu Miss Universe od początku wywoływał wiele kontrowersji. Anna Linnikowa wystąpiła w krwistoczerwonej sukni i stylizacji, która miała symbolizować potęgę rosyjskiego imperializmu. Internauci z miejsca okrzyknęli ją "Miss Ludobójstwa". Ostatecznie piękność z Rosji nie zakwalifikowała się do finałowej szesnastki. Teraz żali się w rodzimych mediach, że wszystko przez aspekty polityczne. 

Zobacz wideo Miss tegorocznego mundialu? Ivana Knoll przez swój strój musiała już raz opuścić stadion

Miss Rosji Anna LinnikovaRosja na Miss Universe w stroju carycy. Internauci: Miss Ludobójstwa

Miss Rosji podważa wyniki konkursu Miss Universe. Ma żal także do Miss Ukrainy

Anna Linnikowa udzieliła wywiadu "Evening Moscow", w którym żali się na wyniki konkursu. Twierdzi, że brak kwalifikacji do finałowej szesnastki ma charakter polityczny i jest niesprawiedliwy. Rosyjska miss zwraca też uwagę na awans Miss Ukrainy i Miss USA. Linnikowa ma pretensje do niektórych kandydatek, które wyraźnie unikały jej towarzystwa. 

Wiele kandydatek unikało mnie, kiedy dowiedziały się o moim pochodzeniu, szczególnie dziewczyny z Ukrainy i Szwajcarii - podkreśliła Anna Linnikowa w rozmowie z "Evening Moscow".

Miss Rosji Anna LinnikovaMiss Rosji Anna Linnikova Fot. Twitter.com/MissUniverse screen

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

Miss Rosji zaznaczyła, że udział w konkursie był dla niej "bardzo trudny". I od tego czasu musi zmagać się ze "strumieniem obelg oraz gróźb ze strony ukraińskich użytkowników mediów społecznościowych". Ma też żal do Miss Ukrainy, Victorii Apanasenko, że ta nie chciała stanąć obok niej na zdjęciu grupowym. Z kolei Miss Ukrainy wyjaśniła, że miała nadzieję, że Linnikova wyrazi swój żal z powodu rosyjskiej inwazji w Ukrainie, a ta chciała tylko zrobić sobie selfie w celach propagandowych. 

Przypomnijmy, że tytuł Miss Universe zdobyła miss USA R'Bonney Gabriel. To pierwsza Amerykanka filipińskiego pochodzenia, która zwyciężyła w historii tego konkursu. 

Miss Universe 2023Miss Universe wybrana. To nowa królowa piękności. Polka przepadła

Więcej o: