Holecka zniknęła z "Wiadomości". Co dalej z karierą ulubienicy Kurskiego? Mówi o kondycji psychicznej

Ulubienica byłego prezesa TVP od kilku dni nie prowadziła głównego wydania "Wiadomości". Okazuje się jednak, że Danuta Holecka już wraca na Woronicza. W najnowszym wywiadzie wyjawiła w jakim charakterze.

Danuta Holecka pracuje w TVP od ponad 30 lat, ale za czasów prezesury Jacka Kurskiego stała się jedną z głównych gwiazd stacji. Prowadząca główne wydanie "Wiadomości" wielokrotnie okazywała swoją sympatię rządzącej partii, w tym prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jej sytuacja stała się niepewna, po tym jak wraz z Mateuszem Matyszkowiczem pojawiły się zapowiedzi zmian w publicznych mediach. Od kilku dni Danuty Holeckiej na próżno czekać we flagowym programie informacyjnym. Teraz wiemy, co dalej z jej karierą. 

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

TVP wysłała do Watykanu aż czterech dziennikarzy. Nadawali z tego samego miejscaTVP wysłała do Watykanu aż czterech dziennikarzy. Nadawali z tego samego miejsca

Danuta Holecka wraca do TVP. Nie poprowadzi jednak "Wiadomości"

Okazuje się, że Danuta Holecka już 31 stycznia wróci na Woronicza. Nie poprowadzi jednak głównego wydania "Wiadomości". 

Miałam kilka wolnych dni, a dokładnie cztery. Dzisiaj będę prowadzić "Minęła 20". Nie planuję dłuższej nieobecności. Jestem zdrowa, nic mi się nie stało, nie jestem w żałobie na szczęście, psychicznie też się dobrze czuję i nie planuję niczego - powiedziała Danuta Holecka w rozmowie z Plejadą.

Danuta HoleckaDanuta Holecka Fot. KAPiF

Więcej zdjęć Danuty Holeckiej znajdziesz w galerii na górze strony. 

Nie wiemy jednak, kiedy Danuta Holecka znów poprowadzi program informacyjny w telewizyjnej Jedynce. Od kilku dni "Wiadomości" prowadzi Marta Kielczyk. Plotkowano, że Holecka i Michał Adamczyk zostali odsunięci, bo nie są zbyt dobrze postrzegani przez widzów. 

To nie jedyne zmiany, które w TVP zaprowadził ostatnio prezes Matyszkowicz. Zrezygnował już ze studia prezenterskiego, przywróconego po latach przez Jacka Kurskiego. Odsunął też od stanowisk wielu bliskich współpracowników byłego prezesa, a posadę w "Pytaniu na śniadanie" straciła Joanna Kurska

Maciej OrłośMaciej Orłoś psioczy na TVP. Wystarczyło, że na 13 sekund włączył "Wiadomości"

Więcej o: