Zaskakujące ciekawostki o "Na Wspólnej". Jabłczyńska dostała ataku wyrostka na planie, a Wolszczak wygadała fabułę

Mija 20 lat od premiery "Na Wspólnej". W związku z tym przychodzimy do Was z ciekawostkami na temat serialu. Bez wpadek się nie obyło!

"Na Wspólnej" należy do topki seriali obyczajowych w Polsce. Przez 20 lat obserwowaliśmy losy bohaterów tej opowieści. Sukces produkcji to nie tylko koncepcja, ale też świetna obsada, wśród której znaleźli się tacy aktorzy jak Anna Korcz, Robert Kudelski, Waldemar Obłoza, Bożena Dykiel oraz Ewa Gawryluk. Wątek bohaterki ostatniej z wymienionych aktorek ostatnio jest najbardziej rozbudowany. Wyszło na jaw, że serialowa mama aktorki kocha kobietę. Przejdźmy przez kilka ciekawostek dotyczących tej produkcji.

Zobacz wideo "Na Wspólnej". Ewa i Elżbieta miały wypadek

Słynny blok z "Na Wspólnej" tak naprawdę znajduje się przy innej ulicy

Ulica Wspólna mieści się w Warszawie, a dokładniej w Śródmieściu. Jednak ten adres stanowi tylko przykrywkę w kultowym serialu. Produkcja w rzeczywistości kręcona jest przy ul. Szlenkierów 1. Fani serialu na pewno nie przechodzą obok tego bloku obojętnie. Mimo innej nazwy ulicy tych barw nie da się pomylić. Co ciekawe mieszczący się w bloku "Bar u Marii" został stworzony jedynie na potrzeby serialu.

 

Niefortunne zdarzenia na planie "Na Wspólnej". Joanna Jabłczyńska wspomina ten dzień do dziś

Podczas nagrywania jednego z odcinków mogło dojść do prawdziwej tragedii. Joanna Jabłczyńska, czyli serialowa Marta miała atak wyrostka i bezpośrednio z planu została przewieziona do szpitala. Całe szczęście wyszła z tego cało i dziś czuje się dobrze, o czym świadczy między innymi fakt, że można wygrać z nią morsowanie w ramach licytacji WOŚP. Fani nie kryją zachwytu pod zdjęciem z pierwszej kąpieli aktorki w zimnej wodzie w 2023 roku:

Super. Chociaż dziś tak ciepło jakby wiosna była, więc nie do końca takie morsowanie, pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku.
 

Rozwodnicy w "Na Wspólnej", a w rzeczywistości zakochana para

Dorota Chotecka i Radosław Pazura w "Na Wspólnej" znani są jako rozwodnicy, w rzeczywistości tworzą jednak zgrany duet od ponad 30 lat. Po raz pierwszy przyszła para miała okazję zobaczyć się w szkole filmowej w Łodzi. Ponoć niedostępność Doroty wywołała na Radosławie ogromne wrażenie. Połączyła ich między innymi pasja i to, że musieli ciężko pracować, o czym aktorka szerzej opowiedziała w wywiadzie dla "VIVY!":

Obydwoje nie pochodzimy z bogatych rodzin. Wręcz przeciwnie, nic nam nie było dane, musieliśmy sami zapracować. Ale ja miałam większe parcie na karierę. Radek miał dystans do tego zawodu. Powtarzał, że spokojnie może zająć się czymś innym
 

"Na Wspólnej" przyniosło miłość także innym parom 

Na planie serialu doszło do zapoznania Ilony Wrońskiej (serialowej Kingi Brzozowskiej) i Leszka Lichoty (serialowego Grzegorza Zięby). Partner aktorki pierwszy opuścił produkcję, ale mimo tego ich uczucie przetrwało. Co ciekawe zakochani nie zdecydowali się na ślub. Doczekali się syna Kajetana i córki Nataszy. Leszka Lichotę można było ostatnimi czasy ujrzeć w takich produkcjach jak "Oszukany" czy "Zachowaj spokój". Dziś razem z partnerką zajmują się między innymi glampingiem. 

 

Mały spoiler o "Na Wspólnej". Grażyna Wolszczak ujawniła sekret w nieodpowiednim momencie

Grażyna Wolszczak, czyli Basia jest serialową matką trójki pociech: Daniela (Michała Tomali), Karoliny (Matyldy Damięckiej) oraz Kuby (Kacpra Łukasiewicza). Znana aktorka dołączyła do produkcji na samym początku. O niektórych wątkach i zmianach aktorzy wiedzą o wiele wcześniej od widzów i trzymają to w tajemnicy. Wolszczak jednak przez nieuwagę zdradziła sekret, którym był pogrzeb jednego z bohaterów. Fani "Na Wspólnej" wiedzieli więc wcześniej o tym, że wątek Adama Rozteckiego będzie zakończony.

 

Plejada gwiazd TVN w tysięcznym odcinku "Na Wspólnej"

Odcinek nr 1000 był jak czerwony dywan. Fani produkcji na pewno pamiętają, kiedy to w serialu nagle pojawili się komisarz Zawada z "Kryminalnych", Piotr Korzecki z "Magdy M.", dzieci Maksymiliana Skalskiego z "Niani" oraz lokaj Konrad z tej samej komedii. Wyjątkową postacią w tej produkcji była także Magda Gessler, która zagrała samą siebie. W jednym z odcinków przeprowadzała kuchenną metamorfozę u Ziębów.

 

Przeczytaj również: Waldemar Obłoza chciał odejść z "Na Wspólnej". Mówi o powodach. "Rozbujałe ego"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.