Wszyscy patrzą na niepokojący strój księżnej Kate. Ekspertka: Jaśniejszy kolor byłby w tej sytuacji nie na miejscu

Księżna Kate i książę William pojawili się publicznie pierwszy raz od głośnej premiery książki "Spare". Książę Harry, który zdradza w autobiografii wiele sekretów rodziny królewskiej, nie oszczędził brata, ani bratowej. Zdaniem ekspertki, strój księżnej Kate na oficjalnym spotkaniu ma bardzo jasno określoną rolę.

Media na całym świecie żyją tematem publikacji książki księcia Harry’ego. Brat księcia Williama wyjawił wiele sekretów z królewskiego dworu. Nic dziwnego, że wszyscy patrzą obecnie na zachowania przedstawicieli rodziny królewskiej, szczególnie na księżną Kate i jej męża.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nawet członkowie rodziny królewskiej mają na swoich kontach modowe wpadki. Zbyt głęboki dekolt, czy walka na wietrze? Te stylizacje przeszły do historii

Zobacz wideo Jak mieszkają księżna Kate i książę William?

Pierwsze publiczne wyjście od premiery książki

Pierwsze publiczne wyjście Kate i Williama od czasu premiery "Spare" miało miejsce podczas wizytacji różnych organizacji zdrowotnych w Merseyside. Księżna Wali wyglądała jak zawsze elegancko. Miała na sobie płaszcz marki Holland Cooper, który kolorem idealnie pasował do zielono-granatowego stroju męża. Brytyjka bardzo lubi ten element okrycia wierzchniego, często występuje w nim publicznie.

Dodatkowo włożyła skromną granatową sukienkę, którą także nosiła już wcześniej (a dokładniej w grudniu 2022 roku i w listopadzie 2021 roku). Prążkowana sukienka midi została uszyta przez londyńską projektantkę Cefinn. Kate uzupełniła ją paskiem. Całości stylizacji dopełniały kolczyki, które kiedyś nosiła księżna Diana. To można odebrać jako swoisty symbol.

 
Zobacz wideo Dlaczego William i Kate nie trzymają się za ręce, a George nosi tylko krótkie spodnie? Wyjaśniamy "dziwne" zachowania rodziny królewskiej

Jasne przesłanie skromnej stylizacji

Ciemne kolory, zdaniem ekspertów, miały jasny cel. Księżna chciała nie zwracać na siebie przesadnej uwagi. Wypowiedziała się na ten temat między innymi Miranda Holder, stylistka celebrytów i gwiazd. W rozmowie z portalem Express.co.uk uzasadniła, dlaczego żona księcia Williama wybrała taką stylizację.

Specjalistka zwróciła uwagę, że granat i niebieski nalezą do ulubionych kolorów księżnej Kate, kiedy chce strojem coś przekazać i przede wszystkim zjednać sobie opinię publicznie. Zdecydowanie na co dzień chętniej wybiera bardziej wyraziste kolory. Jednak jaśniejsze barwy byłyby tu nie na miejscu.

Granatowy, niebieski są jednymi z jej ulubionych kolorów, ponieważ uważa się, że pomagają w komunikacji, uspokajają i budzą zaufanie - tłumaczyła ekspertka.
Ciemne odcienie granatu i butelkowej zieleni wydawały się odpowiednie dla tego sezonu, a także wystarczająco ponure, aby odzwierciedlić burzliwy czas, jaki przeżywała rodzina po reakcji prasy na wydanie książki Harry'ego - wyjaśnia stylistka Miranda Holder w rozmowie z Express.co.uk.

Wojciech Wysocki ukrywał chorobę. 'Mój żywot mógł się zakończyć'Wysocki ukrywał chorobę. "Nikt nie chciał zatrudniać aktora w trakcie leczenia"

Więcej o: