Katarzyna Dowbor zdradza, jak dostać się do programu "Nasz nowy dom". Są wymagania

Katarzyna Dowbor zdradziła, co zrobić, by ekipa remontowa programu "Nasz nowy dom" odwiedziła konkretne gospodarstwo domowe. Przyjrzeliśmy się też formularzowi zgłoszeniowemu do formatu.

Katarzyna Dowbor od lat prowadzi program "Nasz nowy dom", który wiosną 2023 roku doczeka się już 20 sezonu. Prezenterka wraz z ekipą remontuje domy tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Metamorfozy są spektakularne. Widzów jednak już od jakiegoś czasu interesują kulisy powstawania programu. Dlatego Katarzyna Dowbor zdradziła, jak dostać się do formatu. 

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor zdradza szczegóły programu "Nasz nowy dom"

Katarzyna Dowbor na planie programu 'Nasz nowy dom'"Nasz nowy dom" spłonął. Ekipa nie pomoże pani Bogusławie

"Nasz nowy dom". Jak dostać się do programu?

Katarzyna Dowbor przyznała, że trzeba spełnić kilka wymogów, aby dostać się do programu. Jednak pierwszym krokiem, by polsatowska ekipa mogła wyremontować dom, jest wypełnienie i wysłanie formularza. Co ciekawe ten często składają nie sami zainteresowani, a ich bliscy albo sąsiedzi.

To jest tak jak z tym wypełnianiem kuponu na loterię (...) Wystarczy wypełnić formularz na stronie Polsatu i jest się zarejestrowanym (...) Zgłoszenia płyną głównie od rodzin, sąsiadów, ośrodków pomocy społecznej. Nie można się zgłosić do mnie. Trzeba to zrobić drogą oficjalną. Każde zgłoszenie jest weryfikowane, trochę wymogów trzeba spełnić - powiedziała Dowbor w rozmowie z portalem lask.naszemiasto.pl.

Dodała też:

Należy ustalić, czy dom nadaje się do remontu. Często są to budynki, które się do tego nie nadają. Jedyne co można zrobić, to je zburzyć. W komisji, która jedzie do rodziny, jest szef ekipy budowlanej. Musi potwierdzić, że dom można remontować, choć potem wychodzą w trakcie różne rzeczy.

Na tym jednak nie koniec. W tym samym wywiadzie Dowbor przyznała, że sprawdzane są nie tylko dokumenty prawne dotyczące domu, ale również sytuacja w rodzinie. 

Poza tym rodzina musi mieć uregulowane sprawy własnościowe. Nie możemy remontować domu gminie czy kwaterunkowi. Nie mamy bowiem pewności, czy taki dom lub mieszkanie zostanie przy rodzinie. Musimy też sprawdzić, czy w takim domu nie ma alkoholu czy innej patologii. Trudno remontować rodzinie, która to wszystko zaprzepaści. Wiadomo, że choroba alkoholowa jest straszna. Ale ludzie nią dotknięci nie panują nad sobą. Nie stać nas też, by remontować 300-metrowe domy. Każdy metr ściany to koszty. 

"Nasz nowy dom". Jak wygląda formularz zgłoszeniowy?

Sprawdziliśmy też, jak wygląda formularz zgłoszeniowy, o którym mówiła Katarzyna Dowbor. Ten łatwo można znaleźć, bo znajduje się na oficjalnej stronie Polsatu. Okazuje się, że należy uzupełnić dane osobowe oraz podać szczegółowe dane dotyczące nieruchomości. I tak m.in. niezbędne są numery księgi wieczystej czy aktu własności nieruchomości. Pojawiają się też szczegółowe pytania o rodzaj ogrzewania czy dotyczące kanalizacji. Całość należy udokumentować fotografiami. 

Druga część formularza dotyczy rodziny, której lokum ma zostać wyremontowane. Są więc pytania o choroby czy potencjalne "kłopoty w domu". Ostatnim punktem są zgody i oświadczenia. 

Formularz zgłoszeniowyFormularz zgłoszeniowy Screen Polsat.pl

Więcej o: