James Hewitt ojcem Harry'ego? Książę odpowiada i zdradza żart, który krąży na ten temat

Książę Harry odniósł się do plotek, że jest dzieckiem księżnej Diany i majora Jamesa Hewitta. Zrobił to w swoim stylu - zdradził często powtarzany żart króla Karola III na temat "prawdziwego ojca" Harry'ego.

O tym, kto jest prawdziwym ojcem księcia Harry’ego, dyskutowano od dziesięcioleci. Pojawiało się dużo doniesień na temat kochanka księżnej Diany – majora Jamesa Hewitta. Tu od razu zaznaczmy, że książę urodził się w 1984 roku, a romans pary rozpoczął się w 1987 roku. Tak przynajmniej donoszą brytyjskie magazyny.

Książę Harry, księżna DianaHarry nie wierzył, że matka nie żyje. Potem zobaczył zdjęcia zmarłej Diany

Wszyscy w rodzinie królewskiej doskonale zdają sobie sprawę z plotek, które krążą na temat prawdziwego ojca Harry’ego. Sami zainteresowani – Karol i Harry – także nie żyją na innej planecie i docierają do nich wszystkie spekulacje.

Harry wprost o doniesieniach mediów

Obecnie Harry promuje swoją książkę "Spare". I w niej nie zabrakło odniesień do tematu prawdziwego ojca księcia. W biografii zdradził nawet żart, który król Karol często powtarza na ten temat:

Tata lubił opowiadać historie, a ta była jedną z najlepszych w jego repertuarze — napisał Harry.

Jak żartował Karol III?

Kto wie, czy naprawdę jestem księciem Walii? Kto wie, czy jestem nawet twoim prawdziwym ojcem? Może twój prawdziwy ojciec jest w Broadmoor, kochany chłopczę! - ma mawiać król Wielkiej Brytanii.
Zobacz wideo Książę William i książę Harry wraz z kuzynami wzięli udział w "czuwaniu wnucząt" przy trumnie królowej Elżbiety II

Harry dodał, że Karol zaśmiewa się przy tym do łez. To "niezwykle nieśmieszny żart, biorąc pod uwagę krążącą wówczas plotkę, że mój prawdziwy ojciec był jednym z byłych kochanków mamy: majorem Jamesem Hewittem" - pisze w biografii.

Okazuje się, że plotka nie wzięła się tylko z powodu rudych włosów, które ma książę Harry oraz major Hewitt. Innym powodem miałby być sadyzm ze strony tabloidów.

Meghan Markle, księżniczka Charlotte i księżna KateMarkle i Kate wymieniały SMS-y. Książę Harry ujawnia: Meg łkała na podłodze

Czytelnicy tabloidów byli zachwyceni pomysłem, że młodsze dziecko księcia Karola nie jest jego dzieckiem. Z jakiegoś powodu nie mogli się nacieszyć tym żartem. Może dzięki temu poczuli się lepiej w swoim życiu, że życie młodego księcia było śmieszne - komentuje w autobiografii Harry.

Zobacz też: Książę Karol czy James Hewitt - kto jest ojcem księcia Harry'ego? Prawda, która kryła się od lat za plotkami

Więcej o: