Książę Harry tytułów zrzec się nie zamierza. Dlaczego? Wymijająca odpowiedź

Nie milkną echa po wydaniu przez księcia Harry'ego biografii "Spare". W jednym z najnowszych wywiadów młodszy syn Karola III wyjawił, czy istnieje cień szansy na powrót do dawnego życia. Pojawiła się także wymowna odpowiedź na pytanie o książęcy tytuł.

Głośna biografia księcia Harry'ego "Spare" 10 stycznia 2022 roku trafiła do sprzedaży. Media nie przechodzą obojętnie obok fragmentów publikacji, które krążą po sieci. Wszystko wskazuje na to, że książę specjalnie się nie ograniczał w opisywaniu wielu wydarzeń z życia. Dowiedzieliśmy się, jak Harry stracił dziewictwo ze starszą kobietą na polu za pubem i uczestniczył w ślubie księcia Williama i księżnej Kate z odmrożonym penisem. Teraz syn Karola III udziela kolejnych wywiadów, które mają nieco rozwinąć tematy poruszone w książce.

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Książę Harry zdradził, czy zamierza wrócić do Wielkiej Brytanii

Książę Harry został zaproszony na rozmowę do "Good Morning America". Podczas wywiadu został zapytany m.in. o możliwość powrotu do Wielkiej Brytanii i pełnienia książęcych obowiązków. Tata Archiego i Lilibet odpowiedział, lecz nie wyjawił, co tak naprawdę stoi na przeszkodzie. Biorąc pod uwagę wcześniejsze wypowiedzi, najpewniej miał na myśli brytyjską prasę i media.

Nie sądzę. Nawet gdyby istniała umowa lub układ między mną a moją rodziną, to zawsze istnieje "ta trzecia strona", która zrobi wszystko, co w jej mocy, by upewnić się, że to nie będzie możliwe - wyznał książę Harry.

Co istotne, książę Harry i jego małżonka nie zamierzają zrzekać się nadanych tytułów. W wywiadzie z Andersonem Cooperem młodszy syn króla Karola III został zapytany, dlaczego wraz z Meghan nie zrzekają się swoich tytułów księcia i księżnej Sussex. Biorąc pod uwagę jego wyraźną niechęć do monarchii, sprawa powinna być prosta. Mężczyzna udzielił jednak wymijającej odpowiedzi.

A co to za różnica? - odparł krótko książę Harry.

W dalszej części rozmowy podkreślił, że tak naprawdę nigdy nie będzie w stanie w pełni uwolnić się od rodziny królewskiej.

Nie istnieje opcja, w której kiedykolwiek byłbym w stanie się z tego wydostać - wyjaśnił książę Harry i skończył temat.

Harry zapytany o królową Elżbietę II przyznał, że jego relacje z babcią nie różniły się niczym od tych, jakie mają z dziadkami "zwykli ludzie". Najstarsza członkini rodu miała rozumieć go jak nikt inny.

Moja babcia i ja mieliśmy bardzo dobre relacje. Nigdy nikogo to nie dziwiło - wyznał książę Harry.

Po śmierci królowej Elżbiety II tata Archiego i Lilibet wydał oficjalne oświadczenie, w którym opisał swoje odczucia w związku ze stratą ukochanej babci. W poruszających słowach przypomniał chwile, które spędzili razem.

Jestem na zawsze wdzięczny za wszystkie nasze pierwsze spotkania. Od najwcześniejszych wspomnień z mojego dzieciństwa, (...) po pierwszy moment, gdy spotkałaś moją ukochaną żonę i przytuliłaś twoje prawnuki. Cieszę się z tych wspólnych momentów - wspominał książę Harry.

Książę Harry w autobiografii poruszył wiele tematów, które mogły nie spodobać się członkom rodziny królewskiej. Nie jest tajemnicą, że relacje rodzinne między royalsami nie są najlepsze. Zapytany wprost, czy widzi szansę na pojednanie z krewnymi, odpowiedział.

Nie sądzę, abyśmy mogli kiedykolwiek zawrzeć pokój z moją rodziną, chyba że prawda wyjdzie na jaw. Jest wiele rzeczy, które mogę wybaczyć, ale do pojednania potrzebne są rozmowy - powiedział książę Harry.

Sądzicie, że uda się w końcu zakopać topór wojenny?

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Więcej o: