Ken Block nie żyje. 55-letni rajdowiec zginął tragicznie. Osierocił trójkę dzieci

Tragiczne wieści ze Stanów Zjednoczonych. Ken Block nie żyje. 55-letni kierowca rajdowy zmarł w wyniku obrażeń, jakich doznał podczas wypadku na skuterze śnieżnym.

Ken Block rozpoczął przygodę rajdową w 2005 roku. Początkowo ścigał się w amerykańskich mistrzostwach. Później wystąpił w 25 rundach WRC. Zdobył wiele różnorodnych nagród. Nie ograniczał się do jednej dziedziny. W międzyczasie założył własny zespół rajdowy o nazwie Hoonigan Racing Division. Popularność Kena Blocka rosła w siłę dzięki efektownym filmom rajdowym tworzonych w mediach społecznościowych. Publikowane nagrania generowały ponad 500 milionów wyświetleń. Wraz z początkiem 2021 amerykański rajdowiec ogłosił rozstanie z marką Ford, po czym potwierdził zawarcie współpracy z Audi. Wspólnie z niemiecką marką miał rozpocząć prace przy tworzeniu sportowych samochodów elektrycznych.

Anita PointerAnita Pointer nie żyje. Gwiazda The Pointer Sisters zmarła w wieku 74 lat

Ken Block nie żyje. 55-latek zginął w wypadku 

Do wypadku z udziałem 55-latka doszło w poniedziałek 2 stycznia. O śmierci Kena Blocka poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Wasatch w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Oficjalny komunikat podaje, że około godziny 14:00 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem skutera śnieżnego. Dopiero po dotarciu na miejsce zdarzenia zorientowano się, że poszkodowanym jest Ken Block. Opublikowany komunikat podaje, że przyczyną śmierci Kena Blocka były obrażenia doznane w wyniku przygniecenia przez pojazd śnieżny.

Według służb ratunkowych Ken Block wybrał się na zimową przejażdżkę wspólnie ze znajomymi, ale w chwili wypadku był sam. Smutne wieści potwierdził założony przez niego zespół Hoonigan Racing Division, który na Instagramie zamieścił poruszające oświadczenie. 

Z głębokim żalem możemy potwierdzić, że Ken Block zginął w wypadku na skuterze śnieżnym. Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną, a przede wszystkim ojcem i mężem. Będzie go nam ogromnie brakowało. Proszę uszanować prywatność rodziny w tym trudnym czasie - napisał zespół Hoonigan Racing Division.

Ken Block pozostawił żonę Lucy i osierocił troje dzieci

 

Kirstie AlleyOto, co się stało z ciałem Kirstie Alley. Dziennikarze ujawnili jej akt zgonu

Wielką tragedią poruszony jest niemalże cały świat. Ken Block był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci motosportu. Na Twitterze kondolencje złożył m.in. Marcin Ziółkowski, redaktor naczelny Futbol Info.

Więcej o: