Patryk Vega 40 kg temu wyglądał jak inna osoba. W młodości trafił do Księgi rekordów Guinnessa. Nie uwierzycie, za co

Patryk Vega przeszedł spektakularną metamorfozę. Reżyser zmienił nie tylko styl ubierania, ale również dzięki regularnym treningom i wprowadzeniu zdrowych nawyków żywieniowych zrzucił nadprogramowe kilogramy. Zobaczcie, jak wyglądał jeszcze kilka lat temu.

Patryk Vega od lat zaskakuje pomysłami na nowe filmy, a największą popularność przyniósł mu "Pitbull", który ukazał się w kwietniu 2005 roku. Była to przełomowa produkcja w polskim kinie kryminalnym. Z biegiem lat twórczość Vegi zaczęła spotykać się ze skrajnymi opiniami - zarówno ze strony widzów, jak i grup społecznych oraz zawodowych, których funkcjonowanie przedstawia na ekranie. Bez wątpienia jednak obecnie jest on zaliczany do grona jednych z najpopularniejszych reżyserów w Polsce. Przypominamy, jak wyglądał na początku kariery. 

Zobacz wideo "Niewidzialna wojna" - zwiastun autobiograficznego filmu Patryka Vegi

Patryk Vega zmienił się nie do poznania. Kiedyś ważył ponad 100 kg i miał zupełni inny styl ubierania 

Patryk Vega, a właściwie Krzemieniecki. urodził się 2 stycznia 1977 roku w Warszawie.

Patryk VegaPatryk Vega Instagram/@patryk_vega_official

Kinem interesował się już w szkole podstawowej. Zanim jednak na poważnie złapał za kamerę, pasjonował się grafiką komputerową. Niewiele osób o tym wie, ale Vega znalazł się w polskiej Księdze Rekordów Guinnessa. W latach 90. został wpisany na listę rekordzistów jako najmłodszy twórca telewizyjnych czołówek komputerowych. Został wówczas zaproszony do programu 5.10.15, aby opowiedzieć o swoim sukcesie.

Patryk VegaPatryk Vega Screen: YouTube/@Patryk Vega

Jako scenarzysta Vega zadebiutował w 1998 roku serialem "Pierwszy milion". Kilka lat później w telewizji ukazali się "Kryminalni" i do kin trafił pełnometrażowy film fabularny "Pitbull". Dziś trudno rozpoznać Vege na zdjęciach z tamtego okresu. Reżyser ważył ponad 100 kilogramów i miał zupełnie inny styl ubierania. Dawniej wybierał proste i wygodne zestawy, najczęściej składające się z szerokich spodni i bluz. 

&reyser Patryk Vega - serial Pitbull&reyser Patryk Vega - serial Pitbull fotos / URBANIAK KINGA/KAPiF.pl

Przełomowym momentem w jego życiu były 40. urodziny. To właśnie wtedy Vega uświadomił sobie, że nadszedł czas na zmiany. Opowiedział o tym w rozmowie z portalem Plejada.pl. 

Kiedy miałem 30 lat, nie przeszkadzała mi nadwaga. Ale kiedy skończyłem 40 lat, zacząłem się z tym czuć fatalnie. Byłem permanentnie zmęczony i śpiący. Czułem się więźniem własnego ciała. Nadszedł więc czas na radykalne męskie decyzje.

Ramwka wiosenna TVP2Ramwka wiosenna TVP2 kkatny / KTNY KAROL/KAPiF.pl

W czym tkwi tajemnica jego przemiany? Reżyser postawił na odpowiednio zbilansowaną dietę i regularne treningi. Vega nie ukrywa, że dążenie do wymarzonej sylwetki nie było łatwe, ale zamierza być konsekwentnym w prowadzeniu zdrowego trybu życia. 

Żeby to utrzymać, będę musiał ćwiczyć i być na diecie do końca życia. Ale warto się poświęcić, bo jest naprawdę super! Tak dobrze nie czułem się od 20 lat - powiedział w wywiadzie dla Plejady. 

Patryk VegaPatryk Vega Instagram/@patryk_vega_official

W galerii u góry strony znajdziecie więcej archiwalnych zdjęć Patryka Vegi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.