William i Kate z dziećmi na świątecznej mszy. Księżna jak zwykle zadała szyku. Spójrzcie też na Louisa

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej zgodnie z tradycją wybrali się wspólnie na bożonarodzeniową mszę. Księciu Williamowi i księżnej Kate w kościele towarzyszyła trójka ich dzieci.

Tegoroczne Boże Narodzenie z pewnością nie jest najłatwiejsze dla członków brytyjskiej rodziny królewskiej. To pierwsze święta, które spędzają bez królowej Elżbiety II. Nowy monarcha kontynuuje jednak wieloletnie zwyczaje, a jednym z nich jest wspólne udanie się na mszę w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham. Przed świątynią na członków rodziny królewskiej czekał wiwatujący tłum, a serce poddanych, już nie pierwszy raz, skradł czteroletni książę Louis.

Zobacz wideo Dlaczego rodzina królewska przyciąga taką uwagę?

Edyta Golec - domEdyta Golec sama urządziła dom. Taras to marzenie, ale spójrzcie na kominek. Boski!

Tak spędza święta brytyjska rodzina królewska

Położona w Norfolk posiadłość Sandringham była jednym z ulubionych miejsc królowej Elżbiety II, a rodzina królewska od 1988 do 2019 roku spędzała tu każde Boże Narodzenie. Zmieniło się to po wybuchu pandemii, gdy monarchini już na stałe przeniosła się na zamek w Windsorze. Król Karol III i królowa małżonka Camilla w 2022 roku postanowili jednak powrócić do dawnej tradycji i tegoroczne święta ponownie zorganizowali w Norfolk.

25 grudnia o godzinie 11 lokalnego czasu członkowie rodziny królewskiej zwyczajowo udali się także na mszę w Sandringham, a w okolicy kościoła zebrały się setki ludzi. Jak informuje BBC, część poddanych czekała tam na royalsów już od zeszłej nocy. Po zakończeniu uroczystości w kościele król i królowa małżonka, podobnie jak książę i księżna Walii, rozmawiali ze zgromadzonymi. Wielu z nich miało ze sobą kwiaty i prezenty dla członków rodziny królewskiej.

święta brytyjskiej rodziny królewskiejświęta brytyjskiej rodziny królewskiej Agencja Gazeta

Teściowe gwiazdZnani teściowie gwiazd. Andrzej Grabowski o zięciu Pawle Domagale mówił bardzo ciepło

Książę William i księżna Kate na bożonarodzeniową mszę po raz pierwszy zabrali księcia Louisa. Chłopiec ponownie roztopił serca poddanych, uroczo uśmiechając się do zgromadzonych pod kościołem tłumów. Najmłodszy syn pary, który w kwietniu tego roku skończył cztery lata, jak na razie nie towarzyszy starszemu rodzeństwu podczas wszystkich publicznych wystąpień. Obecny był jednak m.in. podczas obchodów Platynowego Jubileuszu, gdzie, jak pewnie każdy czterolatek, miał spory problem z usiedzeniem w jednym miejscu. Miny księcia Louisa, podobnie jak próby jego mamy, aby utemperować znudzonego chłopca, błyskawiczne stały się hitem. Więcej zdjęć z Sandringham znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o: