"Kuchenne rewolucje". Spłonęła restauracja z programu. Straty sięgają milionów. Przerażające zdjęcia

Restauracja "Malinowa Spiżarnia" znana z programu "Kuchenne rewolucje" Magdy Gessler doszczętnie spłonęła. Pożar strawił wszystko - w akcji brały udział 22 zastępy straży pożarnej. Lokal w Wielączy był wystawiony na sprzedaż, straty sięgają milionów złotych.

W Wielączy pod Zamościem (woj. lubelskie) doszło do tragicznego pożaru lokalu, który był poddany metamorfozie w programie "Kuchenne rewolucje". O pojawieniu się płomieni nad ranem w środę 14 grudnia poinformowali strażacy z lokalnego zastępu OSP. Drewniany budynek w całości objęty był pożarem. Na szczęście pomieszczenia były puste - na miejscu nie było gości ani pracowników.

'Kuchenne rewolucje'. Magda Gessler uleczyła nie tylko restaurację, ale i miłość właścicieli"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler uratowała restaurację i małżeństwo

Zobacz wideo Magda Gessler: Nie jestem żadną babcią! Wszystkiemu winna jest Lara. „Dyktatorka"

Pożar restauracji z "Kuchennych rewolucji". Straty liczone w milionach

Jak wstępnie ustalono, przyczyną pożaru był stacjonarny zbiornik na gaz propan-butan usytuowany około 10 metrów od budynku. Dodatkowym problemem okazała się 11-kilogramowa butla z gazem, która znajdowała się w jednym z pomieszczeń restauracji. Płomienie objęły niemal cały budynek - strażacy byli zmuszeni gasić pożar z bezpiecznej odległości. W akcji wzięły udział 22 zastępy PSP i OSP, zaangażowanych było ponad 70 ratowników. Do gaszenia zużyli ok. 350 metrów sześciennych wody.

Wstępnie oszacowane straty doszczętnie zniszczonej budowli sięgają milionów złotych - oceniono je na 3 mln złotych Na miejscu trwa śledztwo, chociaż służby pracujące na terenie pogorzeliska przyznają, że ustalenie dokładnych przyczyn może być sporym wyzwaniem.

W chwili, gdy zaczęto akcję, ogień był już na znacznej powierzchni budynku. Będzie musiał to ocenić biegły sądowy - powiedział 'Kronice Tygodnia' bryg. Andrzej Szozda z KM PSP w Zamościu.

Przygotowanie jednośladu do zimyJak przezimować motocykl? Na co trzeba zwrócić uwagę? Kluczowe zasady są proste

Karczma "Malinowa Spiżarnia" znana była z odwiedzin Magdy Gessler. Właściciele poprosili ją o pomoc i wystąpili w "Kuchennych rewolucjach" w 2018 roku. Wówczas zmieniono nazwę "Karczmy Ordynat". Jak się jednak okazuje, interes miał przed sobą kolejne chwile słabości - lokal od jakiegoś czasu był wystawiony na sprzedaż.

Więcej o: