Katarzyna Figura rozpłakała się, gdy mówiła o przemocy w domu. "Dziecko widzi, że matka jest bita"

Katarzyna Figura była gościem Moniki Olejnik w programie "Otwarcie". Aktorka opowiedziała o przemocy, której doświadczała ze strony byłego męża.

Katarzyna Figura przez wiele lat była w małżeństwie z przemocowcem. Kai Schoenhals w domowym zaciszu ją bił, poniżał i upokarzał. W końcu w 2012 roku aktorka wystąpiła o rozwód. Teraz Katarzyna Figura wróciła pamięcią do traumatycznych zdarzeń w szczerym wywiadzie. 

Zobacz wideo Katarzyna Figura wychowuje dwie córki. Kogo zabrała w podróż po Cannes, Kaszmir nie. Miała powód

Katarzyna Figura popłakała się w rozmowie z Moniką Olejnik

Aktorka była gościnią Moniki Olejnik w najnowszym odcinku programu "Otwarcie". W pewnym momencie został poruszony temat przemocy domowej. Figura nie była w stanie powstrzymać emocji i popłakała się, gdy mówiła o cierpieniu, jakiego doświadczyła.

Najbardziej doświadczalną i wykrywalną przemocą jest ta fizyczna. O niej się mówi najwięcej. Oczywiście jest ona dotkliwa, ale jest tylko na powierzchni, a przemoc psychiczna, emocjonalna i finansowa — to jakiś czołg, bomba i amputacja wewnętrzna. To jest straszne.

Aktorka wyznała, że ówczesny mąż znęcał się nad nią także w obecności dzieci.

One były małe. Były świadkiem i doświadczały tego wszystkiego, co ja doświadczałam. Gdy dziecko widzi, że matka jest bita, to jest porażające, bo ono czuje, że nie ma już żadnej pomocy. I dziecko bierze na siebie tę straszliwą odpowiedzialność i winę.

Katarzyna Figura niedawno była gościnią Magdy Mołek w podkaście "W moim stylu". Wtedy powiedziała, dlaczego odejście od męża rozpoczęła od publicznego wyznania o przemocy.

To był mój jedyny ratunek i tak też później to zostało przez sąd określone, że miałam prawo do postąpienia w taki sposób, czyli do wystąpienia publicznego, dlatego, że czyniłam to w obronie zdrowia i życia moich dzieci i moim własnym.

18 listopada na ekranach kin w całej Polsce zadebiutował film "Chrzciny". To komedia Jakuba Skoczenia, która opowiada o losach skłóconej rodziny i jej perypetiach w czasie stanu wojennego. Główna rola przypadła Katarzynie Figurze, która wcieliła się w Mariannę, gorliwą katoliczkę, która podczas chrzcin wnuka chce pogodzić skłócone dzieci.

Doświadczasz przemocy domowej?

Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Bezpłatna infolinia czynna jest całodobowo pod numerem telefonu 800 12 00 02. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie: Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.