Córka Kurskich w spocie TVP. Dostała się bez castingu. Stacja zabiera głos

Córka Joanny i Jacka Kurskiego pojawiła się w spocie promującym tegoroczną edycję akcji Telewizji Polskiej "Reklama dzieciom". Dzieci biorące udział w reklamie nie zostały wybrane drogą castingu. Stacja zabrała głos w tej sprawie.

Telewizja Polska akcję charytatywną "Reklama Dzieciom" organizuje od 1993 roku. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w TVP1 emitowany jest specjalny blok reklamowy tuż po głównym wydaniu "Wiadomości". W tym roku w spocie wystąpiła córka Joanny i Jacka Kurskich oraz Ida Nowakowska z synem. Serwis Wirtualnemedia.pl zwrócił się do stacji z zapytaniem, dlaczego pojawiły się w nim właśnie dzieci, których rodzice pracują w stacji.

Tomasz Lis, Bogdan Rymanowski Losy byłych prezenterów "Faktów" potoczyły się bardzo różnie

Zobacz wideo Jacek Kurski zapytany o byłych pracowników TVP

Córka Joanny i Jacka Kurskiego w spocie TVP. "Może budzić kontrowersje"

TVP zapowiedziała akcję już w połowie listopada. W spocie występują m.in. prowadzący "Pytania na śniadanie" oraz kilkoro małych dzieci, w tym córka Kurskich i synek Nowakowskiej. Serwis Wirtualnemedia.pl zapytał Telewizję Polską, dlaczego do spotu wybrano właśnie dzieci pracowników stacji.

Nie było castingu, taką decyzję podjęła producentka spotu Joanna Kurska. W realizacji poza córką państwa Kurskich biorą udział gwiazdy TVP oraz dziecko jednej z nich. Rodzice wyrazili pisemne zgody na wykorzystanie wizerunku swoich dzieci w spocie. Wszystkie osoby dorosłe i dzieci wystąpiły charytatywnie - podaje centrum informacji publicznego nadawcy.

Na pytanie, czy wcześniej w spocie występowały dzieci pracowników TVP, stacja dodaje, że Joanna Kurska świadomie podjęła decyzję o udziale swojej córki.

Producent w TVP ma sporą autonomię. Pani Joanna Kurska postanowiła z tej autonomii skorzystać w sposób, który może budzić kontrowersje. Wątpliwości dotyczące tej sprawy będą wyjaśniane - zapewniono.

Katarzyna Cichopek Katarzyna Cichopek przypomniała jesienną stylówkę. Patrzymy na buty

Kilka tygodni temu Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej, a jego żona Joanna Kurska została producentką "Pytania na śniadanie". Pojawiły się doniesienia o jej niepewnej przyszłości w stacji. Została wezwana na rozmowę przez nowego prezesa Mateusza Matyszkowicza, po której rozpoczęła kilkudniowy urlop.

Zobacz też: Marina rzuciła się na szyję Joannie Kurskiej. Sukces Wojciecha Szczęsnego świętowała z gwiazdami TVP

Więcej o: