Jan Nowicki matkę swojego dziecka poznał na basenie. "Chciał żyć bez zobowiązań"

Jan Nowicki zmarł w wieku 83 lat. Aktor był uwikłany w wiele ciekawych relacji z kobietami. Jedna z nich rzuciła publicznie pod jego adresem kilka gorzkich słow.

Jan Nowicki nie mógł narzekać na brak powodzenia u kobiet. Te szalały na jego punkcie i to jeszcze zanim aktor stał się rozpoznawalny. Amant polskiego kina ma na koncie kilka poważnych relacji. Przypominamy, z kim spotykał się Jan Nowicki.

Zobacz wideo Violetta Villas swoim głosem zachwycała widownie w Las Vegas i Paryżu, ale Polska ją zniszczyła

Zobacz też: Jan Nowicki zachwycał jako niezapomniany Wielki Szu. Jego plakaty wisiały nad łóżkami na Kubie

Jan Nowicki poznał matkę swojego dziecka na basenie

Jedną z pierwszych partnerek Nowickiego była Barbara Janiszewska-Sobotta - polska lekkoatletka i sprinterka, nazywana przez prasę "polską Marilyn Monroe". Urodziwa sportsmenka poznała przyszłego partnera na basenie. Kiedy Nowicki zauważył ją wynurzającą się z wody, miał powiedzieć:

To będzie matka mojego dziecka.

Tak też się stało - 6 lipca 1976 roku na świat przyszedł syn pary, Łukasz. Nowicki jednak nie przykładał się specjalnie do roli ojca, a co więcej - nie widział w tym nic złego. Postanowił w pełni oddać się karierze, która z dnia na dzień nabierała coraz większego tempa.

Nie miałem wtedy wyrzutów sumienia, że zaniedbuję syna. Nie znałem mojego ojca, zmarł, gdy miałem rok. A ojczym postanowił znikać na kilka lat. I to w niczym nie przeszkadzało mi go kochać - wyznał dla "Twojego Stylu".


Syn pary po wielu latach przyznał, że dziś jego mama jest zapomniana, a to ojciec jest znanym aktorem. Przypomniał, że kiedy jego rodzice się poznawali, było na odwrót.

Dziś moja mama jest zapomniana, a ojciec to znany aktor. Wtedy było odwrotnie! To mama była kimś. A Jan Nowicki był młodym aktorem, który zagrał w "Tangu" Mrożka i kobiety się w nim kochały - ale tylko tyle. Mama została w Rzymie Miss Olimpiady... - powiedział syn pary dla portalu Bieganie.pl.

Po rozstaniu z Sobottą Nowicki poznał na planie filmowym "Anatomii miłości" Irenę Paszyn - dyrektorkę Muzeum Zamoyskich w Kozłowce. Obydwoje się w sobie zakochali, a niedługo po tym na świat przyszła ich córka - Sajana. Kobieta dziś na co dzień mieszka w Niemczech i ma dwójkę dzieci - Weronikę i Zygfryda.

Gorzkie słowa partnerki wobec Jana Nowickiego

Najdłuższy związek aktora trwał aż 30 lat. Przez trzy dekady związany był z węgierską reżyserką Martą Meszaros. Choć dzielili wspólne zainteresowania, pasje, a nawet pracę, ich związek można zaliczyć do dość burzliwych. Wielokrotnie się rozstawali, aby potem do siebie wracać. Para nigdy nie wzięła ślubu, a po rozstaniu reżyserka rzuciła kilka gorzkich słów w stronę aktora.

Jeżeli mam o coś żal, to tylko o to, że rozstaliśmy się nieelegancko. Cóż, ja myślę, że on nie potrafi kochać ludzi. Chociaż chce. Nie potrafi stworzyć ciepłych relacji ze swoim otoczeniem - wyznała Meszaros dla magazynu "Viva!".

Jan Nowicki po raz pierwszy wziął ślub w wieku 70 lat

16 maja 2009 to data, która odznaczyła się pierwszym małżeństwem Nowickiego. Żoną artysty została Małgorzata Potocka - choreografka i założycielka zespołu tańca "Sabat". Choć poznali się dekady przed ślubem, dopiero po latach zrozumieli, że chcą spróbować żyć wspólnie. Małżeństwo przetrwało sześć lat i zakończyło się rozwodem w 2015 roku. Potocka wyznała w rozmowie dla "Vivy!", że powodem rozpadu związku były inne priorytety.

Jan nie mógł zrozumieć mojego poświęcenia dla teatru. Jemu to już dawno przeszło, chciał żyć bez zobowiązań i spacerować po Plantach - powiedziała choreografka.

Ostatnią, drugą żoną Nowickiego, była Anna Kondratowicz. Para wzięła ślub w 2016 roku w ukryciu przed mediami. Szczęśliwe małżeństwo zakończyła śmierć aktora. Jan Nowicki zmarł 7 grudnia 2022 roku w wieku 83 lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.