Książę William złamie złotą regułę milczenia? Media: Rodzina królewska zareaguje po dokumencie Meghan i Harry'ego

Książę William przywoła wreszcie do porządku niepokornego brata? Kolejny konflikt wisi w powietrzu, biorąc pod uwagę zapowiadaną od dawna premierę dokumentu o księciu Harrym i Meghan Markle. Brytyjskie media sądzą, że następca tronu tym razem nie będzie milczał.

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego serialu dokumentalnego Netfliksa "Harry&Meghan". Sześcioodcinkowa produkcja zadebiutuje na platformie 8 grudnia, a atmosferę wokół niej podgrzewano już od kilku miesięcy. Mówiono m.in. że książę Harry zdążył już pożałować swojej wylewności i zażądał wycięcia kilku wypowiedzi do kamery. Prawdopodobnie jednak to jeden z wielu chwytów reklamowych, mający dowieść, że Sussexowie będą w serialu jeszcze bardziej bezpośredni, niż podczas słynnego wywiadu u Oprah Winfrey. Dailymail.co.uk donosi, że książę William w związku z tym złamie niepisaną królewską zasadę: "Nigdy nie narzekaj, nigdy nie wyjaśniaj" i odniesie się do treści zaprezentowanych w dokumencie.

księżna DianaDiana łamała królewski protokół. W tych sytuacjach nic dla niej nie znaczył

Zobacz wideo Nietypowe filmiki na Instagramie Kate i Williama

Książę William skrytykuje medialne poczynania brata? Są na to szanse

Reporterzy "The Sunday Express", powołując się na wiarygodne i "wysoko postawione" źródło, podali do wiadomości, że pałac, z księciem Williamem na czele, przygotowuje się do reakcji na wszelkie nieścisłości, jakie znajdą się w serialu.

Wcześniej rodzina królewska reagowała na poczynania niepokornych książąt z godnym podziwu spokojem. Tak był m.in. po wywiadzie u Oprah, kiedy to małżonkowie stwierdzili, że w pałacu jest osoba, która okazała się rasistką, pytając, jak ciemne będzie nienarodzone jeszcze dziecko pary. Meghan Markle poskarżyła się, że nikt nie brał na poważnie jej złego stanu psychicznego i nie otrzymała pomocy psychologicznej, której ewidentnie potrzebowała.

Zdjęcia księcia Williama znajdziecie w galerii w górnej części artykułu

Informatorzy donoszą, że "Harry&Meghan" będzie w podobnym tonie, jak ów wywiad, tylko z jeszcze większą dawką płaczu na ekranie. Atmosferę dodatkowo podkręcił fakt, że zwiastun produkcji ukazał się w sieci podczas zagranicznej podróży księcia Williama i księżnej Kate. Małżonkowie odwiedzili Stany Zjednoczone po raz pierwszy od wielu lat, wzięli udział w charytatywnej gali w Bostonie, a nawet spotkali się z amerykańskim prezydentem, Joe Bidenem.

Dailymail.co.uk uważa to za czytelny afront, a zamieszanie wokół trailera miało przyćmić wizytę książęcej pary za oceanem. Informator cytowany przez serwis zaznaczył, że istnieje niepisana zasada, w myśl której gdy jedni członkowie rodziny królewskiej udają się na oficjalne wydarzenia do innego kraju, ci pozostający na miejscu nie robią niczego, co mogłoby zakłócić przebieg zagranicznej podróży i jej przesłania.

Portal zaznacza, że z wielu źródeł płyną informacje, jakoby król Karol III i królowa małżonka Camilla byli już zmęczeni kolejnymi aferami rozkręcanymi przez Sussexów. A to nie koniec. Na styczeń zapowiedziano premierę książki, będącej zapisem wspomnień księcia Harry'ego.

Królowa Elżbieta II, Melania TrumpTak wyglądają pomniki znanych osób. Uwagę zwraca Kate Moss

Jak sądzicie, czy ta wojna podjazdowa kiedyś się zakończy wielkim pojednaniem?

Zdjęcia księcia Williama znajdziecie w galerii w górnej części artykułu.

Więcej o: