Cara Delevingne przekazała swój orgazm do celów naukowych. Mówi, żeby przygotować się na szok

Cara Delevingne zaangażowała się w projekt dotyczący seksualności. Przekazała do badań naukowych swój orgazm. Jak to zrobiła?

Cara Delevingne, brytyjska modelka, wzięła udział w serialu dokumentalnym BBC "Planet Sex With Cara Delevingne", który poświęcony został seksualności. Oddała naukowcom próbkę krwi, która miała zostać przebadana przed i po masturbacji. Celem jest sprawdzenie tego, dlaczego kobietom trudniej jest osiągnąć satysfakcję seksualną niż mężczyznom.

Zobacz wideo "Jestem 8 lat po ślubie i jeszcze nie miałam orgazmu. Jakie to uczucie?". Seksuolog odpowiada

Cara Delevingne przekazała orgazm do badań. W ważnym celu

Jeden z odcinków serialu z udziałem Cary Delevingne będzie dotyczył jej orgazmu. Modelka oddała próbkę krwi przed i po osiągnięciu orgazmu dzięki masturbacji, a wszystko odbyło się w niemieckiej klinice. Naukowcy odpowiedzialni za projekt chcą przebadać, jak wpływa orgazm na chemię, która zachodzi wewnątrz kobiecego organizmu. Badanie będzie zgłębiało zagadnienie tzw. luki orgazmowej, czyli nierówności, jaka zachodzi między satysfakcją seksualną u mężczyzn i kobiet.

Przygotuj się na szok. (…) Jeśli chodzi o orgazm, istnieje zdecydowana różnica między płciami. Naukowcy twierdzą, że 95 proc. heteroseksualnych mężczyzn przeżywa orgazm podczas stosunku, a w przypadku heteroseksualnych kobiet tylko 65 proc. – tłumaczyła modelka w rozmowie z Daily Mail Online.

Dodała, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety zasługują na tak samo udane życie seksualne.

Myślę, że kobiece pragnienie seksualne zostało stłumione. Wiem z własnego doświadczenia, jak bardzo seksualne możemy być, więc można by pomyśleć, że w XXI wieku mężczyźni i kobiety powinni mieć równie satysfakcjonujące życie seksualne, prawda? - zauważa.

Cara Delevingne dodaje, że według niej powyższe wyniki badań są zawyżone. Prawdopodobnie orgazm osiąga nie więcej niż 15 lub 20 proc. heteroseksualnych kobiet.

Modelka identyfikuje się jako osoba panseksualna. To określenie oznacza pociąg do drugiego człowieka bez względu na płeć, orientację seksualną czy tożsamość płciową. Panseksualizm obejmuje wymiar seksualny, romantyczny lub emocjonalny.

Zobacz też: Dwie modelki plus size zostały wyrzucone z klubu. Twierdzą, że przez to, ile ważą

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.