Dziecko rośnie w niebezpiecznym tempie. Czteromiesięczne niemowlę wygląda jak 1,5 roczne dziecko

Dzieci rozwijają się w różnym tempie. Jedne rosną szybciej, inne wolniej. Jednym szybciej wychodzą mleczaki, inne muszą na to poczekać. Pewnym zdziwieniem jednak napawa widok dziecka, które rośnie znacznie szybciej niż rówieśnicy. Naprawdę szybciej!

Trudno porównywać dzieci. Każde rozwija się w swoim tempie. Jednak są pewne przedziały, które pozwalają uchwycić, czy dziecko rozwija się prawidłowo. I tak w dużym uproszczeniu, wzrost dziecka w czwartym miesiącu życia przeważnie wynosi około 62 cm (dziewczynki) i 63 cm (chłopcy). To niemowlęta, które z powodzeniem noszą ubranka w rozmiarze 62 czy 68.

Dziecko, które rośnie szybciej niż inne

Wielkim zdziwieniem jest więc widok pewnej mamy, która pokazała swojego malucha. Niemowlę dopiero skończyło cztery miesiące, a już nosi ubranka jak dla 18-miesięcznego dziecka.

Mama udostępniła nagranie dziecka na TikToku. Widzimy na nim, jak trzyma malucha w objęciach. Stopy jej synka sięgają jej do pasa!

Zawsze, gdy próbowałam komuś powiedzieć, że mój czteromiesięczny synek jest duży, zawsze odpowiadali: Och tak, dzieci rosną tak szybko, nim się obejrzysz, będzie miało roczek - powiedziała mama Jewel na nagraniu opublikowanym w sieci.
Ja odpowiadałam: Nie, myślę, że nie rozumiesz, co mam na myśli. Moje czteromiesięczne dziecko jest ogromne - dodała.

Internauci uważają, że wzrost i waga dziecka niepokoją

Mama chłopca jest influencerką. Ma ponad 56 tysięcy obserwatorów. Chętnie opowiada o macierzyństwie, o ciąży i tym, jak zmieniło się jej życie po urodzeniu syna. Choć publikuje takie treści od dłuższego czasu, nie spodziewała się zamieszania, jakie wywoła jej nagranie o ubrankach dla dziecka, a raczej ich rozmiarze.

Widzicie to ubranko? Widzicie to piękne, słodkie ubranko? Chcę, żebyście wiedzieli, że jest szyte na 18-miesięczne dziecko. 18-miesięczne. On ma aktualnie 4 miesiące - podkreśliła Mama Jewel.
Zobacz wideo Do jakich specjalistów powinien trafić wcześniak po wyjściu ze szpitala? "Tę drogę kształtuje wypis"

Nagranie ma już ponad trzy miliony wyświetleń. Internauci zwracają uwagę, że wzrost i waga dziecka mogą niepokoić i warto zasięgnąć opinii lekarza.

To absolutnie nie musi być nic złego, ale dla pewności warto zasięgnąć opinii kilku lekarzy.
Lepiej idź z nim do lekarza. To niepokojące/
Nie wiem nic o dzieciach… ale on będzie dorosłym mężczyzną w wieku siedmiu lat - piszą w komentarzach.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.