Bliźniaczki poślubiły bliźniaków. Dzieci par łączy coś nietypowego. "Podobnych rodzin jest ok. 300 na całym świecie"

Briana i Brittany są siostrami bliźniaczkami. Dziewczyny zakochały się w braciach - również bliźniakach. Brittany wyszła za mąż za Josha, a Briana za Jeremy'ego. Ich historia jest niezwykła, a dzieci par łączy niepowtarzalna więź.

Takie historie nie zdarzają się często. Brittany i Briana Salyers to bliźniaczki jednojajowe. Ich partnerzy - Josh i Jeremy - także! Małżeństwa zamieszkały razem w dużym domu. Pary opowiedziały o swojej historii w dokumencie TLC "Obsesyjna miłość sióstr".

Zobacz wideo Znane bliźnięta w popkulturze

Robert Lewandowski, Grzegorz KrychowiakLewy ma własną kawę, a Szczęsny inwestuje w nieruchomości. Poznaj biznesy polskich piłkarzy

Jak doszło do nietypowego ślubu dwóch par bliźniąt?

A ich losy naprawdę mogłyby być inspiracją dla twórców filmów. Dziewczyny były nierozłączne. Poszły jednak na studia do różnych miejscowości. Bardzo tego żałowały i starały się spędzać jak najwięcej czasu razem. Wspólnie wybrały się na festiwal dla bliźniąt, gdzie, jak się później okazało, spotkały przyszłych mężów. Wystarczyło pół roku znajomości i pary zaręczyły się. Kilka miesięcy później odbył się podwójny ślub.

Spędzamy ze sobą cały czas. Jeździmy do tej samej kancelarii i pracujemy nad tymi samymi sprawami. (...) Lubimy wyglądać możliwie identycznie. (...) Josh i Jeremy rozumieją naszą więź, bo są sobie równie bliscy - mówiły bliźniaczki w dokumencie TLC.
 

Dorota GardiasDom Doroty Gardias. W sypialni dywan imitujący krowią skórę. Ma też wielki taras

Narodziny dzieci

To jednak nie koniec niezwykłej więzi między rodzinami. Siostry zaszły w ciążę w podobnym czasie. W styczniu 2021 roku przyszedł na świat synek jednej z sióstr, a zaledwie trzy miesiące później dołączył do rodziny syn drugiej siostry.

Nowo narodzeni chłopcy są "bliźniakami czwartorzędowymi". Oznacza to, że posiadają takie samo DNA.

Takie samo DNA mają identyczne bliźniaki. To normalna sytuacja. Ale gdy dwie pary bliźniąt jednojajowych zawierają związek małżeński, ich dzieci stają się genetycznym rodzeństwem - czytamy w komentarzu sióstr na Instagramie.
 

Choć dzieci Briany i Jeremy’ego oraz Britrany i Josha są kuzynami, z punktu widzenia genetyki ich pokrewieństwo jest znacznie bliższe. Brittany w rozmowie z serwisem BBC powiedziała, że podobnych rodzin jest zaledwie 300 na całym świecie. To czyni ich relację jeszcze bardziej wyjątkową. Pary razem wychowują dzieci i wspierają się każdego dnia.

Czuję się, jakbym był rodzicem Jetta i myślę, że Josh myśli to samo o Jaksie - powiedział Jeremy w rozmowie Entertainment Tonight.

A jak wyglądają chłopcy? Są do siebie podobni? Oceńcie sami!

 
Więcej o: