Edyta Pazura wysłała córkę do europejskiej szkoły. "Polski system nie przewiduje miejsca dla takich dzieci"

Edyta Pazura miała dość problemów, z którymi jej najstarsza córka borykała się w publicznej szkole. Celebrytka zdecydowała się posłać Amelię do szkoły europejskiej, aby dziewczynka mogła rozwijać wybrane przez siebie zainteresowania.

Edyta i Cezary Pazurowie są rodzicami 13-letniej Amelii, dziesięcioletniego Antoniego i czteroletniej Rity. Żona aktora w mediach społecznościowych często porusza tematy dotyczące swoich pociech, bardzo dużo uwagi poświęca zwłaszcza kwestiom związanym z ich edukacją. Pazura wielokrotnie narzekała na polski system szkolnictwa, a na Instagramie pokazywała m.in. rozpiskę sprawdzianów, które na przestrzeni jednego tygodnia czekały jej najstarszą córkę. Okazuje się, że Amelia takie problemy ma już za sobą.

Zobacz wideo Cezary Pazura o ograniczeniach dla dzieci

Edyta Pazura wypisała córkę z publicznej szkoły. Amelia chce rozwijać się artystycznie

O szkołę najstarszej córki Edytę Pazurę zapytano ponownie podczas instagramowego Q&A. Jedna z mam żaliła się, że jej córka, podobnie jak Amelia, jest w ósmej klasie i nie daje sobie rady z nadmiarem nauki. Celebrytka odparła, że dała sobie spokój z polskim systemem nauczania, aby jej pociecha mogła rozwijać się artystycznie.

Podziękowałam za polski system nauczania i przeniosłam Amelię do szkoły europejskiej. Amelia chce się rozwijać artystycznie, a polski system nie przewiduje miejsca dla takich dzieci - wytłumaczyła Pazura.

Edyta PazuraEdyta Pazura instagram.com/@edyta_pazura

Żona Cezarego Pazury już kilkukrotnie opowiadała, że ich najstarsza córka ma artystyczną duszę. Amelia śpiewa i ma też ogromny talent do rysowania. Jak można przeczytać na jednej ze stron szkoły europejskiej w Warszawie, placówka zapewnia międzynarodową edukację prowadzoną zarówno w języku angielskim, jak i polskim dla dzieci z Polski i całego świata. Kształcenie odbywa się według programu nauczania opartego na polskiej i brytyjskiej podstawie programowej. Program promuje pozytywne zachowania, a uczniowie mogą liczyć na ciekawe wycieczki i wyjazdy, a także szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych. 

Problemy z nauką miał też syn pary, a rodzice placówki edukacyjne zmieniali mu aż trzykrotnie. Obecnie Antoni nie uczy się ani w szkole publicznej, ani w prywatnej, a w fundacyjnej. Edyta Pazura ma też już plany dotyczące edukacji najmłodszej z rodzeństwa. Celebrytka chce wysłać Ritę do szkoły angielskiej lub amerykańskiej. Jak podkreśla, najważniejsza jest dla niej nauka języków i odpowiednia atmosfera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.