Martyna Kaczmarek miała ataki paniki. Ujawnia, jaką usłyszała diagnozę. "Brałam złe leki przez sześć lat"

Martyna Kaczmarek wyznała, że niedawno zdiagnozowano u niej spektrum ADHD. W nowym wywiadzie opowiedziała, dlaczego zdecydowała się wykonać specjalistyczne badania.

Martyna Kaczmarek największą rozpoznawalność zyskała dzięki udziałowi w 11. edycji programu "Top Model". Jednak w świecie mediów społecznościowych była znana na długo przed występem w show. 27-latka prowadzi na Instagramie profil, gdzie otwarcie mówi o akceptacji ciała, a także nagrywa podcast o nazwie "Ciałość". Dla Martyny nie ma tematów tabu. W rozmowie z portalem Pudelek otworzyła się na temat zdrowia psychicznego.  

Zobacz wideo Martyna Kaczmarek o swojej wpadce z łamaniem praw autorskich i ograniczonej rozmiarówce jej marki odzieżowej [KOŁO PLOTKA]

Martyna Kaczmarek o diagnozie, którą niedawno usłyszała: Czemu dopiero teraz?

Martyna Kaczmarek wyznała, że już jako mało dziewczynka zmagała się z poważnymi problemami. Wówczas jednak nikt nawet nie przypuszczał, co może być przyczyną jej zachowania. 

Półtora miesiąca temu dostałam diagnozę, że jestem w spektrum ADHD. Zaczęło się w momencie, kiedy się urodziłam, to zaburzenie neurorozwojowe, z którym się rodzimy. Zostałam zdiagnozowana w wieku 27 lat. W wieku sześciu lat miałam swój pierwszy napad paniki.

Dopiero po latach sama zaczęła szukać pomocy u specjalisty. Skłoniły ją do tego wiadomości, jakie otrzymywała od internautów, a także rozmowa z przyjaciółką.

Nie miałam dużej świadomości, ADHD kojarzyło mi się z niegrzecznym chłopcem, który z rzuca się po ziemi, nie słucha się rodziców i jest nadpobudliwy (...). Zaczęłam czytać specjalistyczną literaturę na ten temat i udałam się do specjalisty (...). U kobiet diagnozuje się to później. Testy przez wiele lat były robione pod chłopców. Wszystko, co do tej pory przechodziłam w kontekście zdrowia psychicznego, o którym też bardzo otwarcie mówię na swoich social mediach, to tak naprawdę podstawą tego było po prostu ADHD.

Temat diagnozy poruszyła także w opublikowanym na Instagramie wpisie. Zdradziła w nim, co czuła, gdy dowiedziała się, że jest w spektrum ADHD.

Potem była ogromna złość i żal. Czemu dopiero teraz? Teraz, gdy mam 27 lat. Przeszłam przez swoje życie przez ręce sześciu psychiatrów, kilku terapeutów. Nikt nie wpadł na ADHD. Byłam "zaleczana", a nie leczona. Brałam złe leki przez ponad sześć lat. Moje życie dzisiaj mogłoby być prostsze... Czasu nie cofnę.
 

Niedawno Martyna Kaczmarek był także gościnią najnowszego odcinka Koła Plotka. Co nam zdradziła? Rozmowę z modelką możecie posłuchać w wideo na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Agora SA