Mateusz z "Nasz nowy dom" próbował popełnić samobójstwo. Teraz zwrócił się do Katarzyny Dowbor

Katarzyna Dowbor zwróciła się publicznie do uczestnika programu "Nasz nowy dom", który próbował popełnić samobójstwo. Mateusz Szmajduch odpowiedział celebrytce i próbował ją uspokoić.

Katarzyna Dowbor kilka lat temu wraz z ekipą programu "Nasz nowy dom" pomogła Mateuszowi Szmajduchowi i jego babci. Chociaż wydawało się, że wyremontowanie mieszkania sprawi, że będzie im łatwiej, tak się nie stało. 21-latek ostatnio próbował popełnić samobójstwo, wcześniej wiadomo było, że choruje na depresję. Chłopak przeżył, ale stracił jednak nogę. Katarzyna Dowbor po tym zdarzeniu zwróciła się do niego publicznie w mediach społecznościowych. Na odpowiedź nie musiała długo czekać.

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor dumna z sąsiadów oraz brata. Przyjęli uchodźców z Ukrainy

Katarzyna Dowbor dostała odpowiedź od mężczyzny, który planował popełnić samobójstwo 

Gwiazda opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym pozuje z Mateuszem i jego babcią. Dołączyła obszerny opis, w którym starała się wesprzeć 21-latka.

Gdy kilka lat temu poznałam Mateusza, zauważyłam, że jest bardzo zamknięty w sobie, ale niezwykle mocno związany z babcią. Udało nam się fajnie porozmawiać na meczu siatkówki, która była wtedy dla niego wszystkim. Trenował, jeździł z babcią na mecze. To był jego świat, dlatego wiem jaką tragedią jest dla Mateusza strata nogi. (...)  Trzymaj się kochany, bo jesteś świetnym młodzieńcem, wrażliwym, dobrze wychowanym i ciepłym. Pamiętaj, że masz wokół siebie dużo życzliwych ci przyjaciół, którzy pomogą!
 

Na post odpowiedział Mateusz Szmajduch, który podzielił się przekonaniem, że wszystko będzie dobrze.

Dziękuję pani Kasiu, ale mam super ludzi obok siebie, bez których nie dałbym rady, więc wiem, że będzie dobrze.

Katarzyna Dowbor zachęciła również internautów do wspierania zrzutki na protezę i pomoc psychologiczną dla 21-latka. Link do niej możecie znaleźć TUTAJ.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania.

Kryzysowy Telefon Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.