Anna Markowska nowotwór przeżywała na oczach widzów. "Miałam żyć dwa miesiące". Blizn pozbyła się w programie TVN

Anna Markowska przeszła kilka trudnych operacji. Modelka miała nowotwór złośliwy i rokowania lekarzy brzmiały jak wyrok. To trudne doświadczenie pomogło jej zmienić spojrzenie na świat. Dziś namawia wszystkich do profilaktyki i docenienia każdej chwili.

To już oficjalne - Anna Markowska i Kuba Wojewódzki są parą. Modelka podczas wywiadu z portalem Jastrząb Post potwierdziła krążące od dawna plotki. Markowska zaistniała dzięki wystąpieniu w programie "Top Model". To właśnie tam widzowie mogli poznać jej traumatyczną historię. Modelka miała nowotwór złośliwy i początkowo lekarze dawali jej zaledwie dwa miesiące życia. Teraz jest zdrowa i cieszy się każdą chwilą. Jak wyglądała jej historia?

Zobacz wideo Anna Markowska tłumaczy się ze swojej relacji z Pawłem Delągiem

'Ślub od pierwszego wejrzenia'. Marta i Maciej"Ślub od pierwszego wejrzenia". Maciej zakochany w innej! "O miłość trzeba walczyć"

Anna Markowska miała nowotwór i przeszła kilka operacji. Blizn pozbyła się w programie TVN

Kiedy Anna Markowska pojawiła się w "Top Model", zwrócono uwagę na blizny na jej twarzy i szyi. Jak się wkrótce okazało, to pozostałość po licznych operacjach, które przeszła, aby mieć jakąkolwiek szansę na wyzdrowienie. Kiedy Markowska była nastolatką, odkryto u niej nowotwór z przerzutami. Modelka przeszła pięć operacji i dwa przeszczepy, usunięto jej m.in. całe podniebienie. Teraz jest zdrowa i historią choroby chętnie dzieli się z innymi, aby nakłonić ludzi do profilaktycznych badań.

Największa szansa na wyzdrowienie to profilaktyka i nieodkładanie tego na później! Badania to chwila z życia, a w chorobie tych chwil brakuje. Każdemu może się to przytrafić, dotyczy to również ciebie, niezależnie od tego, czy palisz, ćwiczysz i co jesz, czy ile masz lat - napisała na Instagramie.

Kiedy Markowska usłyszała druzgocącą diagnozę, rokowania lekarzy nie były optymistyczne. Dawano jej zaledwie dwa miesiące życia. Dziś na to doświadczenie patrzy z zupełnie innej perspektywy i potrafi wykorzystać je na swoją korzyść.

Przeszłam niesamowitą i bardzo ciężką drogę, której nie jesteście w stanie sobie wyobrazić, jeśli nie przeszliście podobnego dramatu. Wyszłam z nowotworu złośliwego, choć miałam żyć dwa miesiące. Dziś patrzę na życie inaczej, chłonę każdą chwilę i cieszę się, że tak to moje życie mi wynagrodziło - dodała.

Po licznych operacjach na twarzy modelki pozostały jednak widoczne blizny. Aby zniwelować ich widoczność, zdecydowała się na udział w programie TVN Style "Klinika Naturalnego Piękna". Na antenie opowiedziała o chorobie i ciężkich przeżyciach związanych z tym okresem. Wyznała, że marzy o tym, aby pozbyć się blizny pod okiem i na szyi.

Taką operacją, którą najbardziej pamiętam, było usunięcie całego podniebienia, aż do głowy, więc miałam dziurę przez podniebienie do głowy, więc nie mogłam jeść, nie mogłam mówić, bo po prostu nie dało rady - wyznała w programie.

Doktor Krzysztof Miracki z kliniki pomógł spełnić to pragnienie i usunął blizny.

 

Więcej zdjęć Anny Markowskiej znajdziesz w galerii na górze strony.

Trudne doświadczenia związane z przejściem złośliwego nowotworu pozwoliły Annie Markowskiej jeszcze bardziej docenić życie i dziś wszystkich nawołuje do pozbycia się toksycznych nawyków.

Dziś patrzę na życie inaczej, chłonę każdą chwilę i cieszę się, że tak to moje życie mi wynagrodziło. Nie jestem w stanie mojego szczęścia opisać. I chcę wam powiedzieć jedno, nie oceniajcie i nie porównujcie się z nikim, inspirujcie się i bierzcie, co pozytywne - napisała na Instagramie.
 

'Ślub od pierwszego wejrzenia'. Marta i Patryk"Ślub od pierwszego wejrzenia". Zachowanie Patryka po finale zaskoczyło wszystkich

 

Zobacz też: Meghan Markle i książę Harry otrzymają nagrodę. Za co? Rodzina królewska nie będzie zadowolona

Więcej o: