Dowbor trzy lata temu wyremontowała im dom. Mateusz niedawno chciał odebrać sobie życie. Skoczył pod pociąg

W 137. odcinku programu "Nasz nowy dom" Katarzyna Dowbor zjawiła się w Gliwicach, by pomóc pani Małgorzacie Szmajduch, która samodzielnie wychowywała wnuczka Mateusza. Chłopak mimo młodego wieku został doświadczony przez życie. Próbował popełnić samobójstwo. Teraz walczy, by pokonać depresję.

Katarzyna Dowbor pomogła wielu polskim rodzinom za sprawą programu "Nasz nowy dom". Trzy lata temu w show Polsatu wystąpiła pani Małgorzata Szmajduch wraz z wnuczkiem Mateuszem, który został porzucony przez rodziców. Ich historia chwyciła za serce prowadzącą, która odmieniła mieszkanie i podniosła im komfort życia. Jak się okazało, Mateusz zmagał się z wieloma problemami. Przytłoczony, targnął się na życie. Rzucił się pod pociąg, przez co stracił nogę. Teraz potrzebuje pomocy. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Znane osoby, które odeszły w 2022 roku. Nie brakowało tragedii

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor zdradza szczegóły programu "Nasz nowy dom"

Katarzyna Dowbor trzy lata temu wyremontowała im dom. Mateusz targnął się na życie i stracił nogę

Mateusz Szmajduch w programie "Nasz nowy dom" wystąpił jako 18-latek. Po remoncie nie ukrywał radości, że w końcu wraz z babcią może mieszkać w godnych warunkach. 

To tak jakby ktoś nam otworzył drzwi do nowego życia. Teraz wszystko zaczniemy od nowa, zapomnimy o starym domu, starych problemach - mówił Mateusz.

Mateusz znalazł pracę jako konduktor, ale wkrótce potem relacje z jego babcią bardzo się pogorszyły. Młody chłopak wyprowadził się z domu, jednak nie było mu dane cieszyć się samodzielnością. Stracił pracę, a nieleczona depresja dała o sobie znać. Został zmuszony wrócić do babci. Krótko po tym posunął się do najbardziej tragicznego kroku i chciał odebrać sobie życie. Rzucił się pod pociąg, przez co stracił nogę. Jego historia porusza na tyle, że w sieci powstała zrzutka. 

Chłopak potrzebuje fachowej pomocy psychologicznej, terapii, ale przede wszystkim własnego kąta, środków na start nowego życia. Trochę czasu upłynie, zanim będzie już mógł się poruszać na protezie i być może znaleźć zatrudnienie - można przeczytać na stronie zbiórki.

Na ten moment wpłacono 30 tysięcy złotych. Poniżej link do zbiórki:

Pomóżmy Mateuszowi zacząć życie od nowa. 

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Dyżurujący doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o: