Chris Hemsworth zawiesza karierę. Dostał druzgocącą diagnozę. "Chcę być teraz z rodziną, póki mogę"

Chris Hemsworth na planie nowej produkcji dowiedział się, że jest genetycznie obciążony chorobą Alzheimera. Aktor znany z roli Thora w filmach Marvela zdecydował się na tymczasowe zastopowanie kariery. W wywiadzie opowiedział o tej trudnej decyzji.

Chris Hemsworth popularność zdobył dzięki rolom w takich produkcjach, jak "Thor" czy "Avengers". W ostatnim czasie Australijczyk pracował nad serialem dokumentalnym "Bez granic z Chrisem Hemsworthem". Na planie jednego z odcinków poznał zaskakującą diagnozę.

Zobacz wideo Domowym trening Chrisa Hemswortha

Chris Hemsworth usłyszał diagnozę. Jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości zapadnie na chorobę Alzheimera

Aktor poddał się badaniom genetycznym, które wykazały pewne nieprawidłowości. Okazało się, że filmowy Thor ma podwójny gen APOE4, który odziedziczył po obojgu rodzicach. To wielokrotnie - nawet osiem do dziesięciu razy - zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania w przyszłości na chorobę Alzheimera.

Lekarz analizujący wyniki badań zadzwonił do produkcji i ostrzegł, że ma do przekazania niezbyt pozytywną wiadomość. Hemsworth chciał jednak, by kamerzyści byli obecni podczas jego konsultacji ze specjalistą. Na taśmach kręconego dokumentu została więc uwieczniona reakcja aktora na druzgocącą wiadomość.

Chris Hemsworth chce spędzać czas z rodziną. Tymczasowo zatrzymuje karierę

W rozmowie z "Vanity Fair" brat Liama przyznał, że wieści o obciążeniu genetycznym wywołały w nim refleksje na tematy egzystencjalne. Artysta zdecydował się na zawieszenie kariery, by móc skupić się na rodzinie.

To naprawdę sprawiło, że chciałem wziąć trochę wolnego. A odkąd skończyliśmy program, kończyłem rzeczy, na które byłem już zakontraktowany. Teraz wracam do domu i zamierzam mieć sporo czasu wolnego i po prostu odpocząć. Być z dziećmi i rodziną, póki mogę.

Miejmy nadzieję, że pomimo obciążenia genetycznego Chris znajdzie się w tym procencie szczęśliwców, którzy uniknęli choroby Alzheimera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.