Katarzyna Figura dla roli przeszła metamorfozę, która wzbudza emocje. Trudno ją poznać

Katarzyna Figura często wcielała się głównie w role seksownych blondynek. Tym razem widzowie zobaczą ją w innej odsłonie. W filmie "Chrzciny" zagrała kobietę z prowincji i matkę sześciorga dzieci. Na potrzeby produkcji przeszła ogromną metamorfozę.

Katarzyna Figura zagrała główną rolę w filmie "Chrzciny" w reżyserii Jakuba Skoczenia. Produkcja trafiła do kin 18 listopada. Wcieliła się w Mariannę, gorliwą katoliczkę, która podczas chrzcin swojego wnuka chce pogodzić skłócone dzieci. Tego samego dnia generał Jaruzelski ogłasza stan wojenny. Przed nią trudne zadanie, ponieważ kobieta chce ukryć prawdę o sytuacji w kraju, aby udało się pojednać rodzinę. Krytycy docenili rolę Katarzyny Figury, która na potrzeby filmu zmieniła się nie do poznania.

Christina Applegate, Katey Sagal"Świat według Bundych". Jak się zmienili aktorzy? Sagal nie do poznania

Zobacz wideo Katarzyna Figura do Cannes zabrała tylko jedną córkę. Miała powód

Katarzyna Figura przeszła ogromną metamorfozę do roli w filmie "Chrzciny"

Katarzyna Figura nie raz udowodniła, że jest świetną aktorką. Film "Chrzciny" dopiero trafił do kin, a już odbił się szerokim echem, także za sprawą metamorfozy gwiazdy. Na plakacie promującym produkcję, trudno rozpoznać aktorkę. Na potrzeby roli przybrała na wadze, zmieniła kolor włosów, a także znacznie się postarzyła.

Ale charakteryzacja!
A ja biedna szukam i szukam na plakacie, gdzie jest pani Kasia - komentują fani.
 
"Chrzciny" to wspaniała opowieść mówiącą o matriarchacie. Moja bohaterka, Marianna, staje się centralną, a przy tym niebywale silną postacią. Jest motorem wszelkich wydarzeń, ale jej siła tkwi w prostocie gestów, marzeń i dążeń - nadrzędnym celem Marianny staje się ochrona zbiorowości, jaką jest jej rodzina - czytamy wypowiedź Figury na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W filmie zobaczymy także Macieja Musiałowskiego, Mariannę Gierszewską, Michała Żurawskiego czy Tomasza Włosoka. Wybieracie się do kina?

Anna GłogowskaAnna Głogowska odmieniona. Drobna zmiana, ale efekt wyśmienity

Więcej zdjęć metamorfozy Katarzyny Figury zobaczycie w galerii na górze strony.

Więcej o: