Katarzyna Figura wspomina sesję w amerykańskim "Playboyu". "Umówiłam się i zwiałam"

Katarzyna Figura trzy razy trafiała na okładki polskiego wydania "Playboya". Gwiazda na początku swojej kariery miała jednak również ofertę od Amerykanów. Dlaczego tamta sesja nigdy nie powstała?

Katarzyna Figura pierwszy raz rozebrała się w filmie pod koniec lat 80. W "Pociągu do Hollywood" pokazała swe wdzięki tak pięknie i ponętnie, że zainteresowali się nią redaktorzy amerykańskiej edycji "Playboya". Do sesji jednak nigdy nie doszło. Dlaczego?

Zobacz wideo Katarzyna Figura "będzie się starzeć z godnością"? "Ciężko jest uzyskać siwe włosy"

Katarzyna Figura wspomina amerykańską sesję do "Playboya", która się nigdy nie odbyła

Katarzyna Figura w 1987 roku wystąpiła w "Pociągu do Hollywood" - sympatycznej komedii o polskiej "Merlin" marzącej o karierze w USA. Aktorka miała okazję pierwszy raz występować przed kamerami całkowicie nago. Kiedy pojechała z reżyserem promować film w Stanach, dotarła do niej wyjątkowa na tamte czasy propozycja - sesja zdjęciowa dla amerykańskiego magazynu "Playboy". Nic jednak z tego nie wyszło. Aktorka w rozmowie z Odetą Moro w audycji "Najlepszy Weekend" w Radio Złote Przeboje opisała, jak to wyglądało i... jak się wymigała z umowy:

To było kiedyś, 30 lat temu. Odrzuciłam wtedy tę propozycję - przestraszyłam się. A przestraszyłam się, bo byłam wychowana w Polsce. Nie mogłam uwierzyć nagle w Amerykański Sen. To chyba był mój pierwszy przyjazd do Stanów Zjednoczonych, kiedy pokazywałam "Pociąg do Hollywood" Piwowarskiego i tam się pojawiła ta propozycja - kilkudziesięciu tysięcy dolarów za trzy dni zdjęciowe gdzieś na plaży. To było dla mnie nie do przyjęcia. Raz, że pochodziłam z naszego kręgu kulturowego, wychowanie itd. Nie było w ogóle "Playboya" w Polsce, to było niewyobrażalne, prawdopodobnie samo zło. I co zrobiłam?
Oczywiście umówiłam się, po czym pozmieniałam wylot i zwiałam z tej Ameryki, przyjechałam do Polski - podsumowała.
 

Pierwszą okładkę dla "Playboya" - już tego polskiego - Katarzyna Figura zrobiła kilka lat później, w 1994 roku. A całą rozmowę Odety Moro z aktorką możecie posłuchać pod TYM LINKIEM > > >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.