Zrobiła coming out w "Magii nagości". "Fajna sprawa, bo moja rodzina jeszcze o tym nie wie"

Marta, kelnerka z Warszawy, dokonała pierwszego coming outu w historii polskiej edycji "Magii nagości". Rodzice nic nie wiedzieli o orientacji córki. Teraz uczestniczka programu wyjawiła, jaka była ich reakcja.

Program "Magia nagości" zadebiutował w stacji Zoom TV jesienią 2021 roku i od początku wzbudzał sporo kontrowersji. W show, opartym na brytyjskim formacie, uczestnicy występują nago i umawiają się na randkę na podstawie części ciała kandydatów. W jednym z odcinków wystąpiła Marta, 28-letnia kelnerka z Warszawy. W rozmowie z Plejadą uczestniczka wyjawiła, że program dodał jej odwagi na tyle, że zdecydowała się dokonać coming outu w trakcie jego trwania. Rodzice kobiety nie wiedzieli o jej orientacji seksualnej.

Zobacz wideo Jak Oliwer Kubiak dokonał coming outu?

Marta poszła do "Magii nagości" i dokonała coming outu. Teraz opowiada, jak zareagowali rodzice i znajomi

Marta do tej pory spotykała się głównie z mężczyznami, ale uznała, że to jej nie kręci. Podczas trwania programu powiedziała wprost o orientacji seksualnej. 

Po prostu okazało się, że mężczyźni mnie nie kręcą. I to jest fajna sprawa, bo moja rodzina jeszcze o tym nie wie. Dowie się z tego programu - powiedziała uczestniczka "Magii nagości".

'Magia nagości''Magia nagości' Fot. Player.pl/screen

Więcej zdjęć z programu "Magia nagości" znajdziesz w galerii na górze strony. 

Prowadząca program Beata Olga Kowalska podkreśliła, że wyznanie uczestniczki to zdarzenie bez precedensu. 

To pierwszy w historii polskiej "Magii nagości" coming out - powiedziała Beata Olga Kowalska.

W programie Marta zaprosiła na randkę Agatę, ale ta znajomość nie przetrwała. Obie panie wspominają jednak tę przygodę z uśmiechem. W rozmowie z Plejadą uczestniczka przyznała, że program bardzo jej pomógł. 

Program nie jest w żaden sposób reżyserowany. Nie można używać negatywnych komentarzy, które kogoś mogą urazić. Ogólnie to bardzo fajna zabawa, wszystko jest na luzie - podkreśliła Marta z "Magii nagości".

Marta wyjawiła także jak na jej coming out w programie zareagowali znajomi i rodzice. 

Rodzice nie oglądali programu, ale wiedzą o mojej orientacji. Jest akceptacja z ich strony. Mama zresztą domyślała się, ale powiedziałam jej, że mam 28 lat i jak będę chciała, powiem o wszystkim sama. Z kolei znajomi gratulowali mi odwagi, mówili, że wszystko wypadło naprawdę fajnie. Ich reakcja była bardzo pozytywna, nie było pytań w stylu: jak to się stało, że jesteś lesbijką? Po prostu pogratulowali mi. To nie jest łatwa sprawa, szczególnie w sytuacji, gdy ktoś idzie z tym do telewizji, ale finalnie oceniam całe doświadczenie bardzo pozytywnie - dodała Marta.

Myślicie, że coming out w telewizji to dobry pomysł? 

Więcej o tej sprawie przeczytasz na stronie głównej Plotek.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.