Król Karol III może pozbawić Sussexów tytułów. Wszystko przez księcia Harry'ego. "Całkowicie się zbuntował"

Według medialnych doniesień książę Harry na początku nowego roku przyleci do Wielkiej Brytanii. Jest to związane z promocją autobiografii "Spare", która jeszcze przed premierą wzbudza wiele kontrowersji. Eksperci spekulują nad krokami, które może podjąć król Karol III po publikacji książki, rzekomo kompromitującej rodzinę królewską.

Brytyjskie media donoszą, że książę Harry już wkrótce może wrócić do Wielkiej Brytanii, żeby promować swój pamiętnik. Autobiograficzna książka "Spare" ma mieć premierę 10 stycznia. Eksperci twierdzą, że to może rzucić cień na święta Bożego Narodzenia rodziny królewskiej, w dodatku pierwsze bez królowej Elżbiety II. Mówi się nawet, że król Karol III może zdecydować o odebraniu Sussexom ich tytułów. Czy biografia Harry'ego tylko pogłębi podziały w rodzinie?

Zobacz wideo Książę William i książę Harry wraz z kuzynami wzięli udział w "czuwaniu wnucząt" przy trumnie królowej Elżbiety II

król Karol III, królowa małżonka Camilla, okładka książki księcia Harry'egoKrólowa Camilla drży na myśl o książce księcia Harry'ego. Nie bez powodu

Rodzina królewska obawia się książki księcia Harry'ego: Jest znacznie gorsza, niż ludzie myślą

Brytyjski dziennik "Daily Mail" twierdzi, że royalsi bardzo przeżywają to, co może się wydarzyć po premierze książki księcia Harry'ego. 

Ujmijmy to w ten sposób, to nie zapewni pełnych relaksu świąt Bożego Narodzenia - powiedziało źródło dziennika "Daily Mail".

Pojawiają się obawy, że publikacja zawiera wiele niewygodnych rewelacji na temat rodziny królewskiej. Książę Harry musiał wysyłać materiał wydawcom kilkukrotnie, zanim ustalono ostateczną wersję. 

Książka była wielokrotnie wysyłana między Harrym, ghost writerem JR Moehringerem i wydawcami. Chcieli więcej, niż było w pierwotnym szkicu, a później Harry chciał dopisać rzeczy po śmierci królowej - powiedziało źródło "The Sun".

Książę Harry 'Spare'Książę Harry 'Spare' Fot. okładka książki 'Spare' Księcia Harry'ego /AP

Pojawiają się także obawy, że książę Harry musiał "podrasować" treść książki i zawrzeć rewelacje, z którymi być może sam nie czuł się komfortowo. Biograf Tom Bower w "The Sun" wypowiedział się na temat ewentualnych kroków, które może podjąć król Karol III po opublikowaniu książki. 

Wszystko co król Karol III może naprawdę zrobić, to wstrzymać tytuły dla swoich wnuków, Archiego i Lilibet. Ostatecznie, jak sądzę, mógłby też odebrać tytuły Harry'ego i Meghan, ale to dość drastyczne. Nie wiem, co jeszcze może zrobić. Jeśli jest tak źle, jak mi się wydaje, to Harry i Meghan całkowicie się zbuntowali - powiedział Tom Bower.

król Karol IIIkról Karol III Fot. ANDREW MILLIGAN/East News

Więcej zdjęć członków brytyjskiej rodziny królewskiej znajdziesz w galerii na górze strony.

Z kolei wydawcy z Penguin Random House twierdzą, że książka została napisana "z surową, niezachwianą szczerością" i ma zawierać zaskakujące wspomnienia dotyczące dzieciństwa Harry'ego i momentu rozłamu z rodziną królewską. 

Książka jest znacznie gorsza, niż ludzie myślą - powiedziało źródło "The Sun".

Książę Harry, Meghan MarkleKarol III może się zacząć martwić. Biografia Harry'ego lada dzień trafi na półki

Więcej o: