Najdroższe rozwody gwiazd. Polska to nie Hollywood? Sumy nie przyprawiają o zawrót głowy? Zdziwicie się

Rozwody gwiazd zawsze budzą dużo kontrowersji. Szczególnie interesująca dla wszystkich jest kwestia podziału majątku. Ostatnio rozwód sfinalizowali Edyta Zając i Jakby Rzeźniczak. Nie wiadomo, jakie kwoty padły na sali sądowej, ale pewne jest to, że zdecydowanie mniejsze niż w przypadku gwiazd Hollywood.

Najdroższy rozwód w historii show-biznesu ma na koncie rosyjski miliarder Dimitrij Rybołowlew. Mężczyzna zdradzał żonę i słono za to zapłacił. Elena Rybołowlewa zainkasowała na koniec małżeństwa astronomiczną sumę 4,8 mld dolarów. Hollywood goni te stawki. W Polsce sumy nie przyprawiają o zawrót głowy? Zdziwicie się.

Zobacz wideo Ma za sobą dwa rozwody

Dariusz Michalczewski i Dorota Chwaszczyńska

Para dwa razy stawała na ślubnym kobiercu. Pierwszy ślub wzięli w 1987 roku, a drugi pięć lat później. Były bokser sam zdradził, że rozwód kosztował go łącznie ponad dziesięć mln euro na rzecz byłej małżonki, co ważne dziewięć mln zapłacił żonie po drugim rozwodzie. Sąd dodatkowo zasądził mu alimenty w wysokości 16 tys. euro miesięcznie.

Dariusz MichalczewskiDariusz Michalczewski KAPIF

Artur Boruc i Katarzyna Modrzewska

Jeszcze przed narodzeniem syna Aleksa para przeżywała liczne kryzysy. Nawet dwa razy się rozstali. Ostatecznie doszło do rozwodu. Artur Boruc płaci 17 tys. złotych alimentów miesięcznie. Co jeszcze? Katarzyna Modrzewska wywalczyła od byłego małżonka 10 mln złotych.

Artur BorucArtur Boruc Instagram.com/arturboruc

Harrison Ford i Melissa Mathison

Harrison Ford i Melissa Mathison byli związani węzłem małżeńskim w latach 1983-2004. Aktor musiał zapłacić po rozwodzie Mellisie 80 mln dolarów. Dodatkowo przekazał byłej żonie tantiemy z filmów, w których zagrał. Kobieta wywalczyła tantiemy do takich hitów jak "Star Wars" i "Indiana Jones".

Harrison Ford z żonąHarrison Ford z żoną East News

Guy Ritchie i Madonna

Reżyser i wokalistka rozwiedli się w 2008 roku. Miała tu miejsce odmienna sytuacja jak w przypadku innych głośnych rozwodów. To Madonna płaciła byłemu mężowi. Piosenkarka wypłaciła reżyserowi ok. 76–92 mln dolarów.

MadonnaMadonna instagram.com/@madonna

Steven Spielberg i Amy Irving

Steven Spielberg i Amy Irving tworzyli związek przez cztery lata. Kwota, którą reżyser wypłacił aktorce zwala z nóg. W batalii sądowej kobieta wywalczyła 100 mln dolarów.

Steven Spielberg, Amy IrvingSteven Spielberg, Amy Irving PHOTOlink / &PHOTOlink/Everett Collection/East News

Juanita i Michael Jordanowie

Juanita i Michael Jordanowie byli małżeństwem przez 17 lat. Taki wynik zobowiązuje. Mężczyzna zapłacił podczas rozstania byłej partnerce 168 mln dolarów.

Michael JordanMichael Jordan KUBA ATYS

Mel Gibson i Robyn Moore

Mel Gibson i Robyn Moore także wpisują się w rekordzistów. Również pod względem stażu małżeństwa - byli razem 26 lat. Rozwiedli się w 2011 roku. Była żona aktora otrzymała od niego ponad 400 mln dolarów.

Mel GibsonMel Gibson Jordan Strauss/ Agencja Gazeta

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.