Król Karol III woli Meghan Markle od księżnej Kate? Sprytnie ukrył wymowny przekaz w pokoju w pałacu

Czyżby animozje króla Karola III do Meghan Markle nie były wcale tak silne? Przypuszczenia, że brytyjski monarcha może faworyzować żonę księcia Harry'ego pojawiły się podczas pierwszego oficjalnego spotkania z premier Wielkiej Brytanii.

Od czasu głośnego megxitu nie jest tajemnicą, że Meghan Markle i książę Harry nie dogadują się najlepiej z pozostałymi członkami rodziny królewskiej. Nie jest to zresztą dziwne - Sussexowie już kilkukrotnie obsmarowywali w prasie krewnych młodszego syna króla Karola III. Pełniący oficjalne funkcje royalsi mieli też zebrać cięgi po publikacji pamiętników księcia Harry'ego, który po śmierci babci naprędce zmieniał ich treść. Wydawało się również, że następca tronu królowej Elżbiety II nie pała sympatią do pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych synowej i miał wręcz zabronić jej przyjazdu do Balmoral. A jednak to właśnie zdjęcie ze ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle król Karol III eksponuje w gabinecie Pałacu Buckingham.

Zobacz wideo Jakie skutki miał megxit?

Apartament Dawida WolińskiegoDawid Woliński mieszka w luksusowym apartamencie w Warszawie. Tak wygląda

Król Karol III ukrył przekaz dla Harry'ego i Meghan? A może to kwestia wizerunkowa?

Ten drobny, a jednak niosący dość silny przekaz szczegół, brytyjska prasa dostrzegła podczas pierwszego z cotygodniowych spotkań króla Karola III z Liz Truss. Odbyło się ono w środę 12 października, a monarcha zgodnie z tradycją podjął premier Wielkiej Brytanii w Pałacu Buckingham. Wydarzenie zarejestrowały kamery, a na nagraniu wyraźnie widać oficjalną fotografię ślubną księcia Harry'ego i Meghan Markle wyeksponowaną na eleganckiej etażerce stojącej obok drzwi.

spotkanie króla Karola III z premier Wielkiej Brytaniispotkanie króla Karola III z premier Wielkiej Brytanii YouTube

Zdjęcie wykonano na zamku w Windsorze i przedstawia młodą parę w otoczeniu rodziny - m.in. królowej Elżbiety II, księcia Filipa, króla Karola II, królowej małżonki Camilli, a także księcia Williama i księżnej Kate.

 

Monarchie w Europie. Wszyscy wiedzą, kto jest królem Wielkiej Brytanii. A kto zasiada na tronie Danii? Wszyscy znają króla Wielkiej Brytanii. A kto zasiada na tronie Belgii czy Danii?

Biorąc pod uwagę pogłoski o niezbyt dobrych relacjach monarchy z rodziną młodszego syna, wybór akurat tego zdjęcia wydaje się zaskakujący. Zwłaszcza że fotografii ślubnej księcia Harry'ego i księżnej Kate nigdzie nie było widać. Czyżby król Karol III mimo wszystko pałał do Meghan Markle sympatią? Niewykluczone też, że wyeksponowanie akurat tego zdjęcia to bardzo celowy zabieg mający uciszyć plotki o rodzinnym konflikcie.

Książę Harry i Meghan Markle pobrali się 19 maja 2018 roku w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, a świadkami pary byli ojciec pana młodego i matka panny młodej. Dzień przed oficjalnym ślubem narzeczeni zorganizowali prywatną ceremonię tylko dla najbliższych.

Więcej zdjęć członków brytyjskiej rodziny królewskiej znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o: