W dniu Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego ruszył nowy projekt Fundacji UNAWEZA, założonej przez Martynę Wojciechowską. W jego ramach zaplanowane są największe w Polsce badania zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży oraz działania edukacyjne.
9
Fundacja UNAWEZA
Otwórz galerięNa Gazeta.pl
REKLAMA
REKLAMA
Martyna Wojciechowska od lat angażuje się w różne akcje charytatywne. W 2019 roku utworzyła także Fundację UNAWEZA, która pomaga kobietom w Polsce i na świecie. Jednak jej działania nie ograniczają się tylko do tego. W związku z tym, że na 10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, dziennikarka ruszyła z kolejnym projektem. Poznajcie jego szczegóły.
REKLAMA
Zobacz wideo Dlaczego Martyna Wojciechowska chodzi na czarno? Opowiedziała też o włosach
Nowy projekt Fundacji UNAWEZA: "MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym"
O nowym projekcie Fundacji UNAWEZA Martyna Wojciechowska poinformowała w opublikowanym na Instagramie wpisie.
MŁODE GŁOWY to projekt badawczo-edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich w wieku 10-19 lat, a także kampania edukacja dla młodych, ich rodziców i nauczycieli.
Celem kampanii i prowadzonych w jej ramach badań jest pogłębienie wiedzy o faktycznych problemach psychicznych młodych ludzi i zrozumienie, co wzmacnia kondycję psychiczną młodzieży w Polsce i na kogo mogą liczyć w sytuacji kryzysowej.
Co jeszcze wiemy na temat projektu?
Projekt obejmuje największe w Polsce, bezpłatne i anonimowe badanie stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz kampanię edukacyjną skierowaną do młodych, rodziców i nauczycieli.
Badanie kierowane jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, realizowane jest wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg.
Już teraz szkoły mogą zgłaszać się do badania na stronie www.mlodeglowy.pl (zgłoszenia do 31.12.2022).
Kolejnym etapem będzie stworzenie kompleksowej kampanii z konkretnymi narzędziami.
Kampania edukacyjna będąca częścią projektu "MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym" ma pokazać, dlaczego warto rozmawiać o swoim samopoczuciu i zachęcić Polaków do zadbania o swoje zdrowie psychiczne.
Strategicznym partnerem akcji i główną platformą działań komunikacyjnych jest TikTok.
Głównym kanałem kampanii jest profil MŁODE GŁOWY na TikToku (tiktok.com/@mlode_glowy), gdzie publikowane będą treści edukacyjne dotyczące zdrowia psychicznego, a także odbędą się dyżury ekspertów, odpowiadających na pytania użytkowników.
Do projektu zostali zaproszeni znani TikTokowi twórcy: tiktok.com/@pani_psycholog, tiktok.com/@narodzinywegetarianki,tiktok.com/@nataliasisik, tiktok.com/@blogerwojciech, sama inicjatywa będzie szeroko promowana na platformie w najbardziej zasięgowych formatach.
Działania prowadzone są we współpracy z szeregiem ekspertów, fundacji, organizacji pozarządowych i instytucji naukowych.
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który z ustanowiony został w 1992 r. przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Za generalne cele przyjęto upowszechnienie polityki zdrowia psychicznego oraz edukację społeczną w zakresie profilaktyki zaburzeń emocjonalnych i psychicznych.